Wojciech Modest Amaro jeździ nowym Porsche. "Przyspiesza jak odrzutowiec"

2021-10-19 15:53

Wojciech Modest Amaro, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce, przesiadł się z traktora do... elektrycznego Porsche! Mistrz gotowania jest świeżo upieczonym farmerem, przez co częściej wsiada za stery ciągnika rolniczego, niż klasycznej osobówki, jednak kiedy na jego podjeździe zaparkował nowy elektryk ze Stuttgartu, szybko wskoczył za kierownicę. Co to za samochód?

Wojciech Modest Amaro z marką ze Stuttgartu związany jest nie od dziś. Jeden z najlepszych szefów kuchni od lat siada za kierownicą najnowszych i najszybszych modeli Porsche. Spalinowe silniki brzmią fenomenalnie, ale dla świeżo upieczonego rolnika ważniejsza jest ekologia, dlatego z traktora przesiadł się prosto do elektrycznego sportowca. Po przejechaniu pierwszych kilometrów był zachwycony! O jakim aucie mowa?

Na podjeździe kucharza pojawiło się najnowsze Porsche Taycan Turbo w malowaniu Carmine Red. To pierwszy w pełni elektryczny model marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen, który w wersji Turbo oferuje do 680 KM mocy, dzięki czemu jest w stanie rozpędzić się do pierwszej „setki” w 3,2 sekundy.

Kiedy zabieram pasażera, lubię sobie zażartować, mówiąc w czasie jazdy "Proszę o pozwolenie na start". Zwykle czuję na sobie zdziwione spojrzenie osoby siedzącej obok. Wtedy wystarczy, że wcisnę gaz do dechy i Taycan przyspiesza jak odrzutowiec, wciskając nas w fotele.

Wojciech Modest Amaro jeździ nowym Porsche Taycan
Autor: Porsche Wojciech Modest Amaro jeździ nowym Porsche Taycan

Zajedzie daleko

Sportowe osiągi to nie wszystko, bowiem z opcjonalną baterią Performance Battery Plus o pojemności 93,4 kWh, Taycan Turbo może przejechać prawie 500 km na jednym ładowaniu. Jakby tego było mało, pod ładowarką Taycan nie musi spędzić połowy dnia. Porsche Taycan może się ładować z maksymalną mocą 270 kW, co oznacza, że w idealnych warunkach czas naładowania akumulatora od 5 do 80 proc. zajmuje lekko ponad 20 minut. 

Ile kosztuje?

W polskiej ofercie Porsche dostępnych jest kilka wariantów nowego Porsche Taycan. Zarówno zwykły Taycan, jak i praktyczna odmiana Cross Turismo, występują w wersjach 4, 4S, Turbo oraz Turbo S. W zależności od tego, czego od auta wymaga klient, cena modelu waha się od 389 do nawet 810 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE