Wypił dwa piwa i pojechał. Policjanci wybiegli w ostatniej chwili

2021-11-24 13:59
Wypił dwa piwa i pojechał
Autor: Policja Wypił dwa piwa i pojechał

Podczas przerwy w służbie w jednym z barów funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KMP w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) zatrzymali kierowcę, który wsiadł za "kółko" pod wpływem alkoholu. Mundurowi spożywając posiłek widzieli, jak 49-latek do obiadu wypił dwa piwa, a następnie udał się do samochodu. Udało się go zatrzymać w ostatniej chwili.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 20 listopada, kiedy w ramach przerwy w służbie mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) wybrali się do baru przy drodze krajowej nr 73. Jest on usytuowany w takim miejscu, że większość klientów to kierowcy albo pasażerowie samochodów. Spożywając posiłek policjanci zauważyli jak pewien mężczyzna wypił do obiadu dwa piwa. Przy stoliku siedział sam, co było dla mundurowych jasnym sygnałem, że na miejsce przyszedł pieszo lub też przyjechał autem. Ich przeczucia potwierdziły się, kiedy zobaczyli jak podejrzany kieruje się w stronę zaparkowanego przed lokalem Citroena i pomału wyjeżdża z parkingu.

Zdarzenie nagrała kamera

Jeden z funkcjonariuszy szybko pobiegł za francuskim autem i po otwarciu drzwi nakazał kierowcy się zatrzymać. W tym samym czasie drugi policjant pobiegł do auta od drugiej strony. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację z tego zdarzenia.

Wypił dwa piwa i pojechał. Mundurowi zareagowali w mgnieniu oka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE