Rząd ZAKAŻE przemieszczania się. Prace już trwają

Kontrola drogowa
Autor: Policja Kontrola drogowa

Wszystko wskazuje na to, że częściowy zakaz przemieszczania się może stać się faktem. Podczas sobotniej (21.11) konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawiciele rządu zdradzili, że trwają prace nad prawnym rozwiązaniem, które pomogłoby ograniczyć przemieszczanie się. Czy w święta Bożego Narodzenia będziemy musieli zostać w domach?

Choć w sobotę 21.11 poznaliśmy datę częściowego zdejmowania obostrzeń, nie oznacza to, że nie grozi nam całkowity lockdown. Wszystko rozstrzygnie się w nadchodzących tygodniach, a przedświąteczny czas będzie dla rządu czasem opracowywania prawnych możliwości, które wprowadzą ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy czeka nas zakaz wychodzenia z domu lub dalszych wyjazdów?

SprawdźWyjazd na ferie 2021 będzie UTRUDNIONY. Zaskakująca decyzja rządu to prawdziwe trzęsienie ziemi!

Możliwe będą wzmożone kontrole drogowe

Nie znamy póki co szczegółów i założeń jakie miałyby towarzyszyć ograniczeniom mobilności. Dowiedzieliśmy się za to, że w opracowaniu są rozwiązania prawne, a to sugeruje, że rząd chce zatrzymać nas w domach w czasie świąt i być może, ferii. Możliwe będą więc kontrole drogowe, podczas których trzeba będzie podać powód i cel podróży. Więcej szczegółów przedstawiciele rządu mają zdradzić bliżej świąt.

Wyjazdy mogą być utrudnione. Niezależnie od tego, czy rząd będzie próbował prawnie uniemożliwić nam dalsze wyjazdy, dla bezpieczeństwa swojego i rodziny warto rozważyć spędzenie świąt Bożego Narodzenia jedynie w najbliższym gronie.

Niezależnie od nakładanych obostrzeń, nie dostaniemy mandatu m.in. za wyjazd do serwisu w celu wymiany opon. Potwierdziło to Ministerstwo Zdrowia.

Najnowsze