Zniknął w Niemczech, miał trafić na Litwę. TIR z ładunkiem był wart krocie

2021-07-26 11:10
Odzyskali TIR-a z ładunkiem o wartości ponad pół miliona złotych
Autor: Policja Odzyskali TIR-a z ładunkiem o wartości ponad pół miliona złotych

Policjanci z KPP w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie), we współpracy z funkcjonariuszami CBŚ, odzyskali zestaw pojazdów, który zaginął w Niemczech i kierował się na Litwę. Ciężarówka wraz z ładunkiem była warta ponad ponad pół miliona złotych. Wraz z pojazdem zatrzymano obywatela Litwy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu cudzoziemca.

Do namierzenia TiR-a doszło w minioną środę 21 lipca, kiedy kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą zatrzymał się na stacji paliw w Kikole, aby przeczekać noc i rano ruszyć w dalszą drogę. Zestaw pojazdów kilka dni wcześniej zaginął na terenie Niemiec i dotrzeć miał na Litwę.

We współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zatrzymali 61-letniego kierowcę ciężarówki, który ukrywał się w kabinie auta. Okazało się, że przewożony towar również pochodził z kradzieży. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że łączna kwota odzyskanego mienia to ponad pół miliona złotych. Obywatel Litwy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. W piątek 23 lipca sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE