Ubezpieczenie OC krótkoterminowe

2021-11-05 16:22
Samochód
Autor: pixabay.com samochód

Czas przemian lat 90-tych, otwierających Polsce i Polakom szerokie perspektywy gospodarcze, całkowicie odmienił nasz rynek motoryzacyjny. Niezwykle popularne stało się sprowadzanie do kraju używanych pojazdów zza zachodniej granicy. W lipcu 2021 r. rynek aut używanych w Polsce obejmował aż 204 489 ofert sprzedaży pojazdów, co pokazuje, jak ogromne jest obecnie zapotrzebowanie na samochody z drugiej ręki.

Począwszy od 22 maja 2003 roku warunki ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdów mechanicznych określa znowelizowana w 2012 roku ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Do takich ubezpieczeń należy OC, obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów, które podlegają rejestracji.

Dla kogo

Polisę zawiera się w celu ubezpieczenia pojazdu od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z jego użytkowaniem w ruchu. Standardowo umowa ta podpisywana jest na 12 miesięcy. W niektórych przypadkach istnieje jednak możliwość ubezpieczenia pojazdu na okres krótszy. Tego typu polisę wykupić mogą:

  • właściciele pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy,
  • właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty,
  • posiadacze pojazdów historycznych,
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów (np. ubezpieczenie OC komisowe).

Korzyści

Dla państwa Anny i Dariusza, zajmujących się komisową sprzedażą aut używanych, takie rozwiązanie jest doskonałą propozycją.

– Konkurencja na rynku aut używanych jest naprawdę duża – zaznacza współwłaścicielka komisu – rośnie też świadomość klientów, oczekujących od naszego sektora wysokiej jakości świadczonych usług. Już zakładając naszą firmę, zdecydowaliśmy z mężem, że postawimy na nowoczesne podejście do klienta – stąd zainteresowanie krótkoterminowymi ubezpieczeniami OC. Zależy nam na tym, by każdy kupujący miał możliwość odbycia jazdy próbnej w normalnych, drogowych warunkach. Najkorzystniejsza okazała się dla nas oferta LINK4, w której całkowity koszt ubezpieczenia samochodu na 30 dni wynosi odpowiednio: 75 zł dla aut osobowych i 100 zł dla aut dostawczych. Wszystkie dokumenty dostajemy od ubezpieczyciela drogą mailową i to w ciągu paru minut. Minimum formalności pozwala nam skupić się na rzeczach dla nas najistotniejszych, dzięki czemu nasze przedsiębiorstwo zyskało sobie naprawdę solidną renomę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE