Bełchatów: Dwie wystawy, jeden wernisaż. W galerii „Na piętrze” niezwykłe fotografie!

2020-08-06 11:42 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Na wystawie będzie można zobaczyć kilkanaście czarno-białych zdjęć
Autor: A. Przybyszowska Organizatorzy podjęli próbę ukazania różnorodnego podejścia do fotografii dwóch kobiet – Alicji Przybyszowskiej i Katarzyny Pawelec.

W najbliższy piątek, 7 sierpnia, w Gigantach Mocy odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej. Organizatorzy, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury, podjęli próbę ukazania różnorodnego podejścia do fotografii dwóch kobiet – Alicji Przybyszowskiej z Nowego Sącza oraz bełchatowianki Katarzyny Pawelec. Wernisaż zaplanowano na godz. 18:00.

W najbliższych dniach miłośników fotografii czeka prawdziwa gratka. Na jednej wystawie będą mogli bowiem podziwiać prace dwóch wyjątkowych artystek.

– Dwie w jednym, dwie kobiety, ale różna fotografia. Naszym zamiarem nie było zorganizowanie swoistego ringu na zdjęcia, ale chęć ukazania różnych spojrzeń na różne tematy – mówi Andrzej Juchniewicz, kurator wystawy i prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, które wspólnie z MCK-iem organizuje wystawę w galerii „Na piętrze”.

 

ak sugeruje tytuł pierwszej części ekspozycji, „Między tańcem a marzeniem”, jej tematem będzie kruchość, delikatność i piękno, a jednocześnie tajemnica i magia. Jej autorką jest zakochana w fotografii modowej i portretowej Katarzyna Pawelec, członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Artystka pracowała przy organizacji Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych Energia 2019, angażuje się także w organizację szkoleń fotograficznych.

– Kasia uwielbia fotografię sensualną, a ta wystawa ukaże wszystko, co najbardziej lubi i co sprawia jej największą przyjemność – dodaje Andrzej Juchniewicz.

Druga część wystawy, „Prześwietlenia” przeniesie zwiedzających do zupełnie innego świata. Kilkanaście czarno-białych zdjęć autorstwa nowosądeczanki Alicji Przybyszowskiej przedstawia głównie obiekty sakralne, ale nie tylko. Same fotografie są niezwykłe także z innego powodu – wykonane zostały techniką łączenia obrazów.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 7 sierpnia, o godz. 18:00 w Gigantach Mocy.

Podczas wydarzenia obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Mowa o obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zachowaniu odstępu minimum 1,5 m od innych osób.

Podczas wystawy w Gigantach Mocy będzie można zobaczyć niezwykłe zdjęcia Katarzyny Pawelec
Autor: mat. prasowe Podczas wystawy w Gigantach Mocy będzie można zobaczyć niezwykłe zdjęcia Katarzyny Pawelec
Sąsiedzki Teatr Podwórkowy w Lesznie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.