Dąbrowa. Stał przy drodze i kopał przejeżdżające samochody. Trzeba było wezwać pogotowie

2021-06-04 13:50 Emilia Białecka
Dąbrowa. Stał przy drodze i kopał przejeżdżające samochody. Trzeba było wezwać pogotowie
Autor: BE /archiwum Poznań: Szkolna winda runęła z 2. piętra! W środku były dwie osoby

Do niecodziennego zdarzenia doszło 3 czerwca 2021 na drodze krajowej nr 1 w rejonie miejscowości Dąbrowa, w gminie Kamieńsk. Przy ulicy stał mężczyzna, który atakował przejeżdżające samochody, kopiąc w nie i uderzając. Wraz z nim była jego żona, która - jak opisuje policja - zachowywała się równie irracjonalnie. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce trzeba było wezwać pogotowie.

Kilka minut po godzinie 20.00 dyżurny radomszczańskiej komendy policji odebrał telefoniczne zgłoszenie, że nieznany mężczyzna uszkadza przejeżdżające pojazdy. Jak się okazało, na sytuację zareagował policjant z Gdańska, który w czasie wolnym jechał krajową “jedynką” w kierunku Łodzi. W pewnym momencie zobaczył, jak jakiś mężczyzna kopie i uderza rękami omijające go samochody.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni

- Nie przepuścił również nadjeżdżającemu peugeotowi, którym kierował pomorski policjant. Mundurowy zatrzymał swój pojazd i podszedł do krewkiego mężczyzny. Po okazaniu legitymacji służbowej próbował go uspokoić, ale jednak bezskutecznie. Rozwścieczony agresor w pewnym momencie rzucił się na maskę peugeota, a po chwili zaczął znieważać policjanta, jednocześnie naruszając jego nietykalność cielesną. Na miejscu była też obecna żona mężczyzny, która zachowywała się równie irracjonalnie jak mąż. Ciągłe wahania nastrojów obojga, niedorzeczne zachowanie oraz nieuzasadniona agresja były powodem wezwania na miejsce służb medycznych - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Małżeństwo zostało przewiezione przez karetkę pogotowia do szpitala w Bełchatowie. Uszkodzonych zostało kilka aut.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE