Góra Kamieńsk: Po 17 dniach zamknięto stok narciarski! Jaką frekwencją zakończył się sezon?

2021-03-02 14:40 mj-s
Góra Kamieńsk: Po 17 dniach zamknięto stok narciarski! Jak było z frekwencją?
Autor: Góra Kamieńsk kamera on-line Góra Kamieńsk: Po 17 dniach zamknięto stok narciarski! Jak było z frekwencją?

Dokładnie 17 dni trwał sezon zimowy na Górze Kamieńsk. Od poniedziałku, 1 marca stok jest już zamknięty dla narciarzy. Ciepła aura, radykalnie zdewastowała plany, by przedłużyć na najwyższej górze w centralnej proces naśnieżania. Resztkami, tego co udało się nasypać w styczniu i lutym, wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny zamknięto sezon 2020/2021. A w jakich liczbach można go podsumować? Sprawdź w poniższym artykule!

Trzeba przyznać, że na Górze Kamieńsk szczęścia nie mają. W ubiegłym roku, kiedy o pandemii koronawirusa nikt jeszcze niespecjalnie myślał pracownikom ośrodka totalnie nie sprzyjała pogoda. Rekordowo wysokie temperatury, brak śniegu, a przede wszystkim mrozów sprawił, że po raz pierwszy w historii, ośrodek w ubiegłorocznym sezonie 2019/2020 nie otworzył się dla amatorów białego szaleństwa nawet na ani jeden dzień!

CZYTAJ: Reanimacja na stoku. 43-letniego narciarza uratowała natychmiastowa reakcja GOPRu!

W tym roku z kolei, kiedy pogoda była już o wiele korzystniejsza – padało i solidnie mroziło przez kilka tygodni - optymistyczne plany zdewastowała pandemia i obostrzenia, które zamknęły wszystkie polskie stoki. Najpierw rząd ogłosił, że wyciągi będą nieczynne, kiedy ruszyła lawina protestów całej branży, zwłaszcza tej z górskich regionów, 24 listopada przekazano, że ośrodki narciarskie będą jednak mogły przyjmować gości. Po czym w drugiej połowie grudnia ogłoszono narodową kwarantannę i ponownie wszystko zamknięto. 12 lutego odmrożono obostrzenia i narciarze ruszyli na stoki. Ruszył też ten na Górze Kamieńsk. Najwyższa góra w centralnej Polsce momentalnie zapełniła się fanami białego szaleństwa – dziennie przetaczało się przez nią kilka tysięcy osób, najwięcej w dni weekendów.

POLECAMY: Były tak pijane, że jedna jechała wężykiem, druga zapomniała o pasach! Ile wydmuchała 75- i 48-latka? Nie uwierzysz!

Góra Kamieńsk - ilu narciarzy przewinęło się przez stok w 2021 roku?

Niestety, choć obostrzenia nie działają, to za to promienie słońca tak… Choć pracownicy Góry Kamieńsk są przygotowani na naśnieżanie, to pogoda nie pozostawiła złudzeń. Wysokie, momentami kilkunastostopniowe temperatury nie dawały szans na tworzenie białej pokrywy. 1 marca, czyli symbolicznie w dniu kalendarzowej wiosny, sezon zimowy na Górze Kamieńsk zamknięto. Ile osób przewinęło się przez jego 17 dni?

PRZECZYTAJ: Patyki: Inwestor zdradził nam plany, jaki ośrodek planuje stworzyć! Otwarcie już za 2 lata

- Podczas tegorocznego sezonu ośrodek cieszył się dużym zainteresowaniem turystów, z zimowych uroków Góry Kamieńsk skorzystało około 28 tysięcy narciarzy i snowboardzistów. Teraz ośrodek szykuje się do sezonu letniego. Te przygotowania będą polegać na przeglądach i pracach konserwatorskich, remontowych i pracach porządkowych – mówi redakcji Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK S.A.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Rusza dofinansowanie na fotowoltaikę i pompy ciepła! Gdzie złożyć wniosek?

A czym kusi letnia odsłona Góry Kamieńsk? Atrakcji, jak się okazuje ma moc! Dobrze będą się tam bawić amatorzy spacerów, jak i rowerzyści... Zobaczcie sami co oferuje najwyższa góra w centralnej Polsce! Przygotowaliśmy dla Was poniższą galerię.

CZYTAJ: Miało być romantycznie, a skończyło się pożarem. Było zbyt gorąco! ZAPŁONĘŁA nawet WANNA

Strażacy z Drawska Pomorskiego szykują do użytku nowy sprzęt - poduszkowiec!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE