Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów

2021-03-04 9:12 mj-s
Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów
Autor: UM Bełchatów Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów

Bełchatów ponownie będzie gospodarzem jednego z przystanków Lotto Triathlon Energy. To pełna sportowych emocji impreza, w której corocznie startuje tysiące zawodników – również bełchatowian. Zawody zaplanowane są na niedzielę, 18 lipca. Zapisy już trwają.

Najpierw pływanie w zbiorniku Słok, później trasa rowerowa i bieg ulicami, którego meta zlokalizowana będzie w samym centrum Placu Narutowicza – tak wyglądać będzie bełchatowska odsłona Triathlon Energy. Impreza w naszym mieście odbędzie się już po raz szósty. W jej organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu.  

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Nie takiej pogody spodziewaliście się na weekend! Zima wraca, idzie ochłodzenie!

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem sportowcy będą mogli rywalizować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Pierwszy z nich to 1/8 IronMan, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu, drugi 1/4 IronMan - 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze,  10,55 km biegu, zaś trzeci 1/2 IronMan – tu pokonać trzeba 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami wliczając w to czas poświęcony na przebranie się.

POLECAMY: W 2033 r. ma ruszyć pierwszy reaktor jądrowy w Polsce. Jaki plan na Bełchatów ma w tym temacie rząd?

- Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów – pisze na swojej stronie Miejskie Centrum Sportu.

CZYTAJ: Lawinowo przybywa oszustw z wykorzystaniem PORTALI SPRZEDAŻOWYCH! Policja bije na alarm!

Bełchatowskie zwody to jeden z pięciu przystanków Lotto Triathlon Energy 2021. Cykl ma wystartować 30 maja w Gniewinie. Kolejne zaplanowane są na  13 czerwca w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca w Bełchatowie i 15 sierpnia w Chełmży. Finał tegorocznej edycji ma się odbyć 29 sierpnia w Mrągowie.

Zapisy już trwają. Aby dołączyć do startujących trzeba wejść na stronę www.timerecords.pl. Szczegółowe informacje wraz m.in. z programem imprezy, mapą tras, regulaminem dostępne są na stronie: mcs.belchatow.pl oraz triathlonenergy.pl.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Patyki: Inwestor zdradził nam plany, jaki ośrodek planuje stworzyć! Otwarcie już za 2 lata

Pokonał pieszo 100 kilometrów, by upamiętnić Aleksandra Dobę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE