Proboszcz popełnił samobójstwo? Ciało ks. Rafała Kowalczyka znalazła parafianka. Wierni zdruzgotani

i

Autor: TUGAZETA.PL Proboszcz popełnił samobójstwo? Ciało ks. Rafała Kowalczyka znalazła parafianka. Wierni zdruzgotani

Proboszcz popełnił samobójstwo przed Wigilią? Ciało ks. Rafała Kowalczyka znalazła parafianka. Wierni zdruzgotani

2021-12-20 13:53

Mieszkańcy Dzietrzkowic (pow. wieruszowski) nie mogą się otrząsnąć po śmierci księdza Rafała Kowalczyka. Jak podaje jeden z lokalnych portali, znalezione na plebanii ciało proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, posiadało pewne ślady, jednak policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.Prokuratura natomiast potwierdza, że śledztwo prowadzone jest w kierunku samobójstwa.

Jak pisaliśmy, martwego proboszcza z Dzietrzkowic znalazła jedna z parafianek, która przyszła w niedzielę (19.12.2021) na poranną mszę. Kiedy zastała pusty kościół, weszła na teren plebanii w poszukiwaniu księdza, podejrzewała, że mógł zaspać. Dochodząc do budynku natrafiła na ciało ks. Rafała Kowalczyka, które leżało pomiędzy budynkiem a samochodem. Sprawą tajemniczej śmierci 42-letniego duchownego zajęła się wieruszowska policja pod nadzorem prokuratury. Ze wstępnych informacji wynika, że służby wykluczają udział osób trzecich czy też napad rabunkowy. Jak podaje portal tugazeta.pl, na ciele księdza ujawniono ślady - rany naskórka na jednej z rąk. Śledczy podejrzewają, że proboszcz sam odebrał sobie życie. - Potwierdzam, że śledztwo jest prowadzone w kierunku samobójstwa – mówi Iwona Janczura – Pietrzak, szefowa prokuratury w Wieluniu, odsyłając po więcej szczegółów do rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanty Szkilnik. - Przyczyny zgonu powinna wyjaśnić sekcja zwłok, która jest zaplanowana w najbliższym czasie – tłumaczy pani rzecznik. 

ZOBACZ TEŻ: Kim był ks. Rafał Kowalczyk z Dzietrzkowic? Oto, z czego znany był 42-letni proboszcz

Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w miejscowości Pomocne.

Nie żyje ksiądz Rafał Kowalczyk z Dzietrzkowic

Ksiądz Rafał Kowalczyk miał 42 lata. Młody duchowny pochodził z Mikstatu, niewielkiego miasta w województwie wielkopolskim. Był proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrzkowicach zaledwie od 2019 roku. Swoimi działaniami szybko zyskał sympatię wiernych. Sprawą jego tajemniczej śmierci żyją całe Dzietrzkowice, w miejscu świątecznej atmosfery pojawiła się pełna zadumy żałoba. Mieszkańcy, w najbliższych dniach, prawdopodobnie będą spotykać się w kościele na modlitwie różańcowej w intencji zmarłego proboszcza.

O tym, gdzie zostanie pochowany zadecydować mają jego bliscy. Mimo że powszechną praktyką dla księży po 40. roku życia jest spisanie testamentu, ks. Rafał nie zostawił takowego. Na razie nie ma również informacji o tym, żeby zostawił jakikolwiek list.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany