Suto zakrapiana impreza i cios nożem w klatkę piersiową! Poszło o rachunek za alkohol!

2021-05-05 7:58 mj-s
Suto zakrapiana impreza i cios nożem w klatkę piersiową! Poszło o rachunek za alkohol!
Autor: KPP Radomsko 4 maja prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił 38-letniemu Ukraińcowi zarzut usiłowania zabójstwa.

Libacja alkoholowa w Radomsku zakończyła się zatrzymaniem pięciu obywateli Ukrainy. Wszyscy uczestniczyli w suto zakrapianej imprezie, podczas której 25-latek został ugodzony nożem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie wykonano operacje ratującą jego życie. Jak ustalili radomszczańscy policjanci powodem bójki i zadania śmiertelnie niebezpiecznych ciosów był… rachunek za alkohol.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Popołudniu, 2 maja dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ulicy Krakowskiej w Radomsku został ugodzony nożem młody mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol policyjny ustalił, że pokrzywdzony to 25-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej został zabrany do szpitala. Po wykonanej operacji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

CZYTAJ: Łódzkie: przywalił w jej samochód i uciekł. Miał prawie 3 promile alkoholu

- Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony wraz z kolegami uczestniczył w libacji alkoholowej. Policjanci dowiedzieli się, że czterej pozostali imprezowicze to również obywatele Ukrainy. Mężczyźni znają się, gdyż wynajmują wspólnie mieszkanie i razem pracują. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami żaden z  nich nie potrafił powiedzieć, jak doszło do tego zdarzenia. W związku z powyższym trafili do policyjnego aresztu – informuje oficer prasowy KPP w Radomsku.

PRZECZYTAJ: Zuchwały Ukrainiec wjechał na teren zakładu produkcyjnego w Radomsku i chciał wywieźć sprzęt za ponad 100 000 złotych!

Każdy z zatrzymanych mężczyzn miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Śledczy zabezpieczyli nóż kuchenny, którym został ugodzony 25-latek, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca, uzyskali i analizowali wiele informacji.

- Zgromadzony w wyniku intensywnej pracy materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie sprawcy tego przestępstwa. Podejrzany podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że pokłócił się z kolegą o to, który z nich ma zapłacić za alkohol. 4 maja prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił 38-letniemu Ukraińcowi zarzut usiłowania zabójstwa – dodają radomszczańscy mundurowi.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Matura 2021: Jak z językiem polskim poradzili sobie maturzyści z Bełchatowa? Co będzie na matematyce? [AUDIO]

Jednocześnie złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Za zarzucany czyn 38-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

POLECAMY: Matura 2021: przecieki. Czy wiadomo, co będzie na maturze z matematyki, j. polskiego i angielskiego?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE