Czekała na zielone światło

12-letnia Wiktoria zginęła w drodze do szkoły! W jej malutkie ciało huknął rozpędzony samochód

2023-06-19 16:03

12-letnia Wiktoria stała przed przejściem dla pieszych. Zastanawiała się, jaka będzie w niedzielę pogoda, ponieważ miała z koleżanką jechać nad morze. Chciała jej powiedzieć, że teraz marzy o pracy stewardessy. To wszystko w jednej chwili legło w gruzach. A to za sprawą dwóch kierowców - jeden jechał za szybko, a drugi wykonał niedozwolony manewr. Samochody się zderzyły, a jeden z nich wpadł na czekającą na zielone światło 12-latkę. Wiktoria zginęła na miejscu. Razem z nią umarła część jej rodziców.

To był nieszczęśliwy splot wydarzeń. Był 14 czerwca 2021 r. godzina 8:00.  Wiktoria stała przed przejściem dla pieszych przy rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy. Jeden z kierowców jechał trochę za szybko, a drugi wykonał niedozwolony manewr. Przez to samochody się zderzyły.  Jeden z nich po tym wpadł na Wiktorię.

Zobacz: Bydgoszcz. Samochód wjechał w pieszych! 12-letnia dziewczynka zginęła na miejscu [ZDJĘCIA]

Życie 12-latki z Bydgoszczy zostało brutalnie przerwane. Funkcjonariusze byli wściekli na tych dwóch kierowców.

Na początku 2023 roku Ryszard M (65 l.) kierowca seata leona i Roman S. (64 l.) kierowca volkswagena passata, za spowodowanie tego wypadku zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz: Wiktoria zginęła w drodze do szkoły. Wzruszające słowa ojca 12-latki. "Na zawsze w naszych sercach aniołeczku"

Wiktoria miała 12 lat. Kochali ją rodzice. Chcieli dla niej jak najlepiej. Na jej pogrzebie byli w totalnej rozsypce. - Przeżywamy teraz ogromny ból. Byłaś bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Pamiętamy twoje pierwsze kroczki. Buzię umorusaną od czekoladki, twoje zabawy z Filipkiem. Chciałaś być stewardessą. A tak naprawdę co tydzień kimś innym. We wtorek mieliśmy iść do fryzjera. Dzisiaj miałaś pojechać z koleżanką nad morze. Wiem, że jesteś w niebie aniołkiem. Razem z ciocią Halinką. Dbaj tam o nas. Kochamy cię bardzo - taki list rodziców odczytał ksiądz na koniec pogrzebu.

Rodzice Wiktorii ciągle są w żałobie.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Tu zginęła 12-letnia Wiktoria. Znicze i pluszowe misie w miejscu tragedii