Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. Nastolatka zginęła w wypadku w Bydgoszczy

i

Autor: PIOTR LAMPKOWSKI Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. Nastolatka zginęła w wypadku w Bydgoszczy

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. List rodziców wyciska łzy. "Opiekuj się nami z góry" [ZAPIS RELACJI]

2021-06-19 14:50

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie (woj. kujawsko-pomorskie). Rodzina, bliscy i przyjaciele towarzyszą tragicznie zmarłej dziewczynie w jej ostatniej drodze. 14 czerwca na rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Niestety jeden z nich wjechał na chodnik, na którym stali piesi. Była wśród nich 12-letnia Wiktoria. Trudno pojąć tragedię, z jaką zmagają się jej rodzice. Zapis relacji uroczystości na se.pl.

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. Śmierć dziewczyny wstrząsnęła całą Polską

O wypadku, w którym zginęła 12-letnia Wiktoria mówi się nie tylko w Bydgoszczy. W miniony poniedziałek (14 czerwca), ok. godziny 8:00 na rondzie Inowrocławskim zderzyły się dwie "osobówki". Niestety Jeden z pojazdów wjechał na chodnik, na którym stali piesi, a wśród nich dziewczynka, której bliscy towarzyszą dziś w ostatniej drodze. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem leonem wykonując niewłaściwie manewr zmiany kierunku jazdy doprowadził do zderzenia z kierującym prawidłowo vw passatem. Ten w wyniku zderzenia zjechał na chodnik i potrącił dwoje pieszych czekających przy przejściu dla pieszych na zmianę świateł. Na miejscu śmierć poniosła 12-letnia dziewczynka, a 83-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala - przekazała podkom. Lidia Kowalska.

Czytaj więcej o zdarzeniu: Wiktoria zginęła w drodze do szkoły. Wzruszające słowa ojca 12-latki. "Na zawsze w naszych sercach aniołeczku"

Uroczystości pogrzebowe Wiktorii rozpoczną się o godzinie 13:30 mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski w Brzozie. Na 11:00 zaplanowano różaniec. 

Pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie [ZAPIS RELACJI]

15:10 Koniec uroczystości na cmentarzu

Rodzinie i bliskim 12-letniej Wiktorii składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

15:00 Wzruszający list rodziców Wiktorii

- Byłaś bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Pamiętamy twoje pierwsze kroczki. Buzię umorusaną od czekoladki, twoje zabawy z Filipkiem. Chciałaś być stewardessą. A tak naprawdę co tydzień kimś innym. We wtorek mieliśmy iść do fryzjera. Dzisiaj miałaś pojechać z koleżanką nad morze. Wiem, że jesteś w niebie aniołkiem. Razem z ciocią Halinką. Dbaj tam o nas. Kochamy cię bardzo. Przeżywamy teraz ogromny ból - taki list rodziców odczytał ksiądz.

14:55 Ksiądz przemówił do zgromadzonych

Kapłan podziękował rodzinie i przyjaciołom za wsparcie, jakiego udzielili rodzicom Wiktorii od poniedziałku. Na cmentarzu zapanowała wymowna cisza.

14:45 Trwają uroczystości na cmentarzu w Brzozie

Tata Wiktorii ściska portret 12-latki. Rodzice weszli za białą trumną. Małżonkowie nie płaczą. Ten widok chwyta za serce.

14:30 Dalsza część uroczystości na cmentarzu

Za nami ostatnie pożegnanie 12-letniej Wiktorii. Orszak uda się teraz na cmentarz parafialny w Brzozie. 

14:20 W kościele zabrakło miejsc dla żałobników

Na pogrzebie pojawiła się rodzina, znajomi i bliscy Wiktorii. Nie dla wszystkich wystarczyło miejsca w kościele w Brzozie. Przypomnijmy - limity obowiązują z powodu pandemii koronawirusa. Ci, którzy stali na zewnątrz szukali cienia pod drzewami.

14:05 Msza święta dobiega końca

Żałobnicy przyjmują komunię świętą. Niebawem uroczystości pogrzebowe 12-letniej Wiktorii przeniosą się na cmentarz.

13:57 Zakończyło się kazanie księdza

- Jeżeli rodzice dadzą dziecku pana Boga, to dadzą mu wszystko. Niech na piątek pada blask niedzieli zmartwychwstania - zakończył homilię kapłan, odprawiający mszę świętą w intencji 12-letniej Wiktorii.

13:50 Trwa pogrzeb 12-letniej Wiktorii w Brzozie. Wzruszające słowa księdza

- Śmierć jest niesprawiedliwa. Nie do zaakceptowania. Jezus Chrystus oddał życie i zmartwychwstał, abyśmy mieli życie wieczne. Stajemy przed śmiercią jako tajemnicą - powiedział kapłan. - Z wami kochani rodzice Wiktorii idzie Jezus. Trzeba mu powiedzieć, jak wam dobrze było z córką. Jezus będzie z wami. Powiedzcie mu jakie mieliście plany - dodał.

13:40 Przepiękne wykonanie psalmu na pogrzebie Wiktorii

Jedna z dziewczyn zaśpiewała psalm "Pan jest pasterzem moim". Anielski głos poruszył żałobników. 

13:35 Trwa msza święta w Brzozie. Pogrzeb 12-letniej Wiktorii

Poniżej znajdziecie pierwsze zdjęcia z uroczystości. Przeważają wieńce z białych róż. Żałobnicy w skupieniu modlą się za zmarłą.

13:30 Początek mszy świętej. Ksiądz apeluje do uczestników

- Módlmy się za jej duszę i za miłość jej rodziców - powiedział do zgromadzonych ksiądz, odprawiający mszę świętą. Rodzice idą, trzymając się za ręce. Są ubrani cali na czarno.

13:20 Upał w Brzozie. Coraz więcej uczestników pogrzebu 12-letniej Wiktorii

Poza kościołem mamy 33 stopnie w cieniu. Dzieci ubrane w eleganckie białe koszulki, u dorosłych dominuje czarny, żałobny kolor. Z każdą minutą przybywa uczestników pogrzebu 12-letniej Wiktorii.

13:10 Trwa różaniec w intencji 12-letniej Wiktorii

Trwa różaniec w kościele NMP Królowej Polski w Brzozie. Rodzice przygotowali dwa wieńce w kształcie wielkich serc. Przybywa uczestników. Obok zamkniętej trumny jest portret zmarłej.

12:55 Za moment początek różańca. Po nim uroczystości pogrzebowe

Rodzina i bliscy gromadzą się w Brzozie, gdzie już za moment rozpocznie się różaniec w intencji zmarłej 12-letniej Wiktorii. Po nim zostanie odprawiona msza święta, po której kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafialny.

12:30 Ceremonia pogrzebowa 12-letniej Wiktorii od godziny 13:00

Różaniec rozpocznie się o godzinie 13:00. Oprócz rodziny na uroczystości z pewnością pojawią się przedstawiciele szkoły, do której chodziła dziewczyna.

Czytaj więcej: Koledzy i koleżanki nie mogą pogodzić się ze śmiercią 12-letniej Wiktorii. Dyrekcja udzieliła im pomocy

15-letnia Wiktoria zginęła w wypadku w drodze na imprezę urodzinową. Nastolatka trenowała boks
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE