19-latek z Bydgoszczy zaskoczył pomysłowością! Narkotyki ukrył w oponie leżącej w ogródku

i

Autor: KWP w Bydgoszczy, pixabay.com 19-latek z Bydgoszczy zaskoczył pomysłowością! Narkotyki ukrył w oponie leżącej w ogródku

Tego jeszcze nie było!

19-latek z Bydgoszczy zaskoczył pomysłowością! Narkotyki ukrył w oponie leżącej w ogródku

2022-11-18 19:57

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 19-latka mającego związek z przestępczością narkotykową. Mężczyzna ukrył ponad pół kilograma amfetaminy w oponie leżącej w ogródku przynależnym do kamienicy. Bydgoszczanin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

19-latek z Bydgoszczy zaskoczył pomysłowością! Narkotyki ukrył w oponie leżącej w ogródku

19-letni bydgoszczanin myślał, że opona leżąca w ogródku to dobry schowek na narkotyki. Z pewnością nie przypuszczał, że znajdą je tam policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Tak się stało w miniony wtorek (15 listopada) późnym popołudniem. Tuż przed 18:00 policjanci weszli do kamienicy w Śródmieściu, do której wszedł również mężczyzna będący chwilę wcześniej w ogródku i skierowali się do jego miejsca zamieszkania.

Zobacz: Naćpany 34-latek wsiadł za kółko! Wpadł przez niedziałające światła

- Po przedstawieniu powodu wizyty kryminalni przystąpili do przeszukania mieszkania. Na stole w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli woreczki z białym proszkiem o wadze blisko 60 gramów. Następnie policjanci wraz z zatrzymanym poszli do wspomnianego ogródka. Tam w leżącej oponie ujawnili worek z 820 gramami białego proszku. Przeprowadzone badania potwierdziły, że wszystkie zabezpieczone środki to amfetamina - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. W czwartek (17 listopada) sąd zdecydował o aresztowaniu bydgoszczanina na trzy miesiące. Mieszkańcowi Śródmieścia może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa ma jeszcze jeden wątek. W mieszkaniu razem z 19-latkiem przebywał jego 14-letni kolega, przy którym policjanci znaleźli kilka gramów kryształków MDMA oraz marihuany.

Na dodatek po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku. Sprawa nieletniego dotycząca posiadania substancji zabronionych trafi do sądu rodzinnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają