8-letnia dziewczynka zatruła się czadem! Tragedia w Grudziądzu

i

Autor: KM PSP Grudziądz 8-letnia dziewczynka zatruła się czadem! Tragedia w Grudziądzu

Dziecko nie żyje

8-letnia dziewczynka zatruła się czadem! Tragedia w Grudziądzu

2022-12-03 19:03

W jednym z mieszkań w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do niewyobrażalnej tragedii. Z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarła 8-letnia dziewczynka. Do szpitala trafiła także kobieta i jej 3-letnie dziecko.

Tragedia w Grudziądzu. Strażacy zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali w sobotę (3 grudnia) około godz. 13.40. W jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Chełmińskiej śmiertelnie zatruła się czadem 8-letnia dziewczyna. - Jej życia nie udało się uratować pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej - przekazał nam oficer prasowy KM PSP w Grudziądzu, mł. bryg. Paweł Korgol. W mieszkaniu w chwili tragedii przebywała też kobieta i jej 3-letnie dziecko. Oboje trafili do szpitala na obserwację. Informacja o tej tragedii pojawiła się również na Twitterze, na profilu strażaków: "Dziś przed godziną 14 w Grudziądzu na ul. Chełmińskiej rozegrała się tragedia. W roli głównej prawdopodobnie wystąpił "cichy zabójca", czyli tlenek węgla. Niestety pomimo starań Zespołów Ratownictwa Medycznego i strażaków życia 8-letniej dziewczynki nie udało się uratować."

Tragedia w Grudziądzu. 8-letnia dziewczynka zatruła się czadem

To tragiczne zdarzenie potwierdził nam mł. asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. Policjant nie może jednak zdradzać szczegółów i odsyła do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, która będzie wyjaśniać okoliczności tej tragedii.

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem. Każdego roku czad zbiera śmiertelne żniwo. W sobotę w Kościerzynie tlenkiem węgla zatruły się dwie osoby. Jedna osoba zmarła.

Tlenek węgla - kiedy powstaje? Jakie są objawy zatrucia czadem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki