Afera czajnikowa w Bydgoszczy. Zapadła ważna decyzja. Chodzi o komfort policjantów

i

Autor: KWP Białystok Afera czajnikowa w Bydgoszczy. Zapadła ważna decyzja. Chodzi o komfort policjantów

Decyzja z góry

Afera czajnikowa w Bydgoszczy. Zapadła ważna decyzja. Chodzi o komfort policjantów

2023-07-14 15:27

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy stał się pośmiewiskiem w całej Polsce po tym, jak zabronił swoim podwładnym parzenia herbaty i kawy na komisariatach i w komendzie. W oficjalnym piśmie kazał oddać czajniki do magazynu. Najwidoczniej nie spodobało się to komendantowi wojewódzkiemu, który nakazał swojemu podwładnemu anulować polecenia dotyczące jakichkolwiek ograniczeń w dostępnie do sprzętów codziennego użytku.

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy sporządził tabelę, w której wyszczególnił, ile czajników musi zdać do wydziału administracyjno-gospodarczego każda policyjna komórka. Najwięcej - bo 8 sztuk - trafi do magazynu z wydziału łączności i informatyki, 7 z komisariatu na Błoniu, a 6 ze sztabu policji. Komendant zaznaczył także, policjanci nie mogą przynieść do pracy swoich czajników. Jeden z podwładnych komendanta poskarżył się dziennikarzom. Takiej afery w policji dawno nie było. Komendant miejski stał się pośmiewiskiem numer jeden w Polsce.

Najwidoczniej nie podobało się to jego przełożonym. Na oficjalnie stronie bydgoskiej policji pojawiło się oświadczenie w tej sprawie:

"Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy natychmiast nakazał anulować polecenia dotyczące jakichkolwiek ograniczeń w dostępnie do sprzętów codziennego użytku, umożliwiających zaspokojenie potrzeb policjantów i pracowników cywilnych Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zapewnia, że sytuacja, która zaistniała jest oceniana przez niego bardzo negatywnie. Nigdy nie było i nie będzie przyzwolenia na tego typu praktyki oraz polecenia. Zapewnienie komfortu pracy policjantów, a także pracowników Policji jest priorytetem i nigdy nie będzie inaczej."

Policjanci z Torunia zaskoczyli kierowców dronem. Wszystko się wydało
Sonda
Czy kiedykolwiek chciałeś/aś zostać policjantem/policjantką?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany