Auto na poboczu, a obok DUSZĄCY się mężczyzna! Policjanci zapobiegli tragedii w ostatniej chwili!

2019-12-06 8:44 EIB
Radiowóz
Autor: POLICJA Radiowóz

Policjanci w trakcie patrolu trasy Wieszczyce-Tuchola zauważyli osobowe renault stojące na poboczu, przy którym stał mężczyzna trzymając się za klatkę piersiową. Jak się okazało 56-latek był pasażerem i bardzo źle się poczuł. Kierowca autem kobieta nie wiedziała, jak trafić do szpitala i co zrobić. Pomoc policjantów uratowała mężczyźnie życie!

We wtorek policjanci miejscowej drogówki st. sierż. Tomasz Gac oraz st. sierż. Piotr Wiśniewski pełnili służbę popołudniową w dyspozycji oficera dyżurnego tucholskiej komendy policji.

Zobacz: Tajemnicze zaginięcie pięknej Joanny. Widziałeś ją?

W trakcie patrolu trasy Wieszczyce-Tuchola mundurowi zauważyli stojącego na poboczu osobowego renault z włączonymi światłami awaryjnymi. Gdy zatrzymali się przy tym pojeździe ich uwagę zwrócił mężczyzna, który trzymał się za klatkę piersiową. Widać było, że bardzo źle się czuł i miał wyraźne problemy z oddychaniem. Policjanci szybko wyszli z radiowozu, by pomóc mężczyźnie.

Jak się okazało 56-latek był pasażerem i musiał szybko dostać się do najbliższego szpitala, aby przyjąć dawkę leku. Mężczyzna wraz z żoną, która była kierowcą nie wiedzieli jak dojechać do placówki służby zdrowia, ponieważ zabłądzili.

Policjanci w uzgodnieniu z oficerem dyżurnym postanowili udzielić kierującej pilotażu do tucholskiego szpitala. Po dotarciu na miejsce mundurowi przekazali mężczyznę pod opiekę lekarzy.

Nie wiadomo jakby to wszystko się skończyło, gdyby nie szybka reakcja policjantów.