Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-14 14:39
Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy
Autor: Anna Gołata

Przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów powstaje nowy basen. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje, a głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25x12,5 m. Powstanie też strefa relaksacyjna. Jak przebiegają prace? Zobaczcie nasz raport z budowy!

Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy

Ostatnie tygodnie to przede wszystkim budowa ścian zewnętrznych. Dużym wyzwaniem dla wykonawców było uformowanie szalunków pod nietypowe witryny okienne. Zgodnie z projektem mają one przypominać wznoszące się fale. 

Zobacz: Trwa naprawa mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Wiemy, kiedy otwarcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Całe wnętrze nasłonecznione będzie poprzez przeszkloną zachodnio-południową fasadę. Elewacja wykonana zostanie z wysokiej jakości paneli. Będą one pokryte krystaliczną powłoką dając zaskakujący efekt kolorystyczny. Barwy zmienią się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy - zielony – brązowy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne wytwarzające czystą energię.

W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness.

Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

Koniec pracy planowany jest na połowę 2022 roku.

Sonda
Umiesz pływać?
Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE