Bohaterska reanimacja w tramwaju w Bydgoszczy. Motorniczy i strażnicy uratowali mężczyznę

i

Autor: ZDMiKP Bydgoszcz - zdjęcie ilustracyjne Bohaterska reanimacja w tramwaju w Bydgoszczy. Motorniczy i strażnicy uratowali mężczyznę

Ogromne brawa!

Bohaterska reanimacja w tramwaju w Bydgoszczy. Motorniczy i strażnicy uratowali mężczyznę

2022-12-20 11:19

O krok od tragedii w Bydgoszczy. W niedzielę, 18 grudnia patrol pieszy straży miejskiej wsiadł do tramwaju linii nr 2. To tam municypalni zauważyli dwóch bezdomnych. Jeden z nich leżał na ziemi. Wkrótce okazało się, że z mężczyzną nie ma kontaktu, co więcej – nie oddycha. Funkcjonariusze wraz z motorniczym natychmiast przystąpili akcji reanimacyjnej!

Bohaterska reanimacja w tramwaju w Bydgoszczy. Motorniczy i strażnicy uratowali mężczyznę

Jak przekazała nam bydgoska straż miejska, do zdarzenia około godziny 14:15. Do tramwaju linii nr 2 na przystanku przy Pl. Wolności w Bydgoszczy wsiadł patrol pieszy. W środku funkcjonariusze zastali dwóch bezdomnych mężczyzn.

- Jeden z nich siedział na krześle, natomiast drugi leżał na podłodze w pozycji bocznej. Motorniczy poinformował funkcjonariuszy, że wezwał już patrol Policji na przystanek końcowy przy ul. Rekreacyjnej w celu przewiezienia bezdomnych do wytrzeźwienia – wyjaśnia rzecznik bydgoskich strażników miejskich. Podczas podróży (w stronę pętli) strażnicy miejscy zauważyli, że z leżącym na ziemi mężczyzną nie ma kontaktu. Nie reagował on na wezwania, a także stracił oddech.

Zobacz: Bydgoszcz: 19-latek wyskoczył z okna na szóstym piętrze! Zmarł mimo reanimacji [ZDJĘCIA]

Na miejsce natychmiast wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Jednocześnie motorniczy wspólnie ze strażnikami przystąpili do akcji reanimacyjnej, którą kontynuowali po przyjeździe na miejsce ratownicy medyczni. Po przywróceniu czynności krążeniowo – oddechowych mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół karetki pogotowia ratunkowego.

Sonda
Wiesz, jak prawidłowo wykonać masaż serca?
Na ratunek samobójcy
Nasi Partnerzy polecają