Zaglądamy na plac budowy

Budowa wiaduktu na Armii Krajowej w Bydgoszczy idzie pełną parą [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-06-01 12:21

Postępują prace przy budowie nowego wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej. Nowy obiekt został już nasunięty nad tory kolejowe. Konstrukcja nadal jednak jest uniesiona na tymczasowych podporach. Zobaczcie naszą relację z placu budowy!

Budowa wiaduktu na Armii Krajowej idzie pełną parą

Budowa wiaduktu na Armii Krajowej w Bydgoszczy

Wykonane zostały końcówki przęseł, które pozwoliły przystąpić wykonawcy do montażu łuków ogromnej konstrukcji. Łuki zostały połączone i zespawane. W najbliższych dniach obiekt zostanie opuszczony i osadzony na przyczółkach. Wykonawca rozpocznie wtedy prace przy izolacji obiektu, odwodnieniu i układaniu nawierzchni oraz kap chodnikowych – mówił dziennikarzom "Bydgoszcz Informuje" Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na koniec wiadukt zyska też nowe oświetlenie. Warto podkreślić, że drogowcy wymienią również w tym roku latarnie wzdłuż ulicy S. Wyszyńskiego. N nowych słupach montowane będą energooszczędne oprawy ledowe. 

Na nowym obiekcie zachowane zostaną dwa pasy ruchu dla samochodów, natomiast zlikwidowany zostanie nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczone zostanie na drogę rowerową. Powstanie lustrzane odbicie obiektu istniejącego po stronie wschodniej. Będą więc schody po obu stronach torów kolejowych, chodnik i droga rowerowa od strony ul. Czerkaskiej oraz pochylnia pieszo-rowerowa do Lasu Gdańskiego.

Inwestycja kosztuje 29 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w tym roku. Po odbiorach będzie na długiej, 15-letniej gwarancji.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?