Burza

i

Autor: Pixabay Burza - zdj. ilustracyjne.

Ostrzeżenie I stopnia

Burze z gradem i deszcz w Bydgoszczy! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

2023-07-12 7:49

W środę (12 lipca) pogoda póki co dopisuje, jednak w każdej chwili może się to zmienić. Zdaniem synoptyków, w Bydgoszczy i regionie, temperatura spadnie o kilka stopni. To jednak nie koniec. IMGW przewiduje także wystąpienie burz z gradem oraz deszcz. Szczegóły podajemy poniżej!

Gwałtowne załamanie pogody w Bydgoszczy! IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Burze w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od środy (12 lipca) od godziny 11:00 do godziny 22:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

- Na podstawie ostrzeżenia IMGW, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w komunikacie.

Zobacz: Ciekawe odkrycie przy ul. Fordońskiej. Znalezisko z XVI wieku właściwie wciąż działało [GALERIA]

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Ogromna ulewa na Podkarpaciu