Bydgoscy Archersi świętują dziesięciolecie istnienia! To dobry czas na podsumowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-19 14:17 Dorota Lakner

Mają już 10 lat i mnóstwo sukcesów na koncie. Klub Sportowy Bydgoszcz Archers zaprosił dziennikarzy Radia Eska na galę. Powody do radości mają prezesi klubu, trenerzy, wzruszenia nie ukrywali też zawodnicy. Najlepsi dostali wyróżnienia i statuetki.

- Jestem zadowolony z tego, że dotarłem do tego miejsca, bo mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężką pracą dla trenerów m.in. futbolu amerykańskiego, jest to, żeby wychowywać młodzież w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza wtedy, kiedy młodzież przestaje uznawać klasyczne autorytety, przestaje uznawać autorytet rodzica, nauczyciela i często się okazuje, że ten trener, to jest ta osoba, która ma coś do przekazania i której młodzież słucha – mówi Stanisław Pawlak, trener główny drużyn młodzieżowych KS Bydgoszcz Archers.

W czasie gali rozdane zostały statuetki i nagrody specjalne. Nagroda „Wzór do naśladowania” trafiła do Jakuba Skorupy.

- Poczułem się doceniony za to wszystko, co wkładałem w te treningi. I to się zwróciło. Ciężka praca powróciła w moim przypadku. Z Archersami jestem już trzeci rok - to najlepsze lata w moim życiu - mówi Jakub.

- Na pewno KS Bydgoszcz Archers będzie się rozwijał. Na pewno będę się starała, żeby Archers zaczął widnieć, jako jeden z najlepszych klubów futbolu amerykańskiego w Polsce, przy okazji będziemy też promować miasto. Cały czas stawiamy na rozwój juniorski, na sekcje MINIS i mamy nadzieję, że w końcu uda nam się stworzyć drużynę kobiecą - mówi wiceprezes klubu Izabella Kalinowska.

A relacje z podsumowania możecie zobaczyć poniżej: