senior z telefonem

i

Autor: congerdesign/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Policja ostrzega!

Bydgoscy seniorzy ofiarami oszustwa! Łącznie stracili prawie 80 tys. zł

2023-03-31 10:00

Dwoje starszych bydgoszczan zostało oszukanych metodą na chorego członka rodziny. Policjanci przestrzegają przed osobami, które mogą podszywać się pod funkcjonariuszy i prosić o przekazanie pieniędzy. Bądźmy czujni i przestrzegajmy swoich bliskich przed takimi działaniami.

Bydgoszcz: Seniorzy ofiarami oszustwa! Łącznie stracili prawie 80 tys. zł

W minioną środę (29 marca) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia otrzymali zgłoszenia o dwóch oszustwach, do których doszło na ulicy Głowackiego i ulicy Swarzewskiej w Bydgoszczy. Ofiarami przestępców wciąż na głównym celowniku pozostają seniorzy. Do 84-latka i 76-latki zadzwonili oszuści, którzy telefonicznie nakłonili do przekazania pieniędzy oraz kosztowności.

Miały one zostać przeznaczone na zakup nowoczesnej szczepionki i ratowanie życia najbliższych członków rodziny. Obie ofiary oszustów przekazały pieniądze w swoim miejscu zamieszkania, tracąc oszczędności życia. Mężczyzna stracił 23 tys. zł, a kobieta około 55 tys. zł. - Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w tej sprawie - mówi nam rzeczni bydgoskiej policji.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany