Bydgoska policja na tropie antymaseczkowców. Posypały się mandaty

2021-09-22 20:26
Bydgoska policja na tropie antymaseczkowców. Posypały się mandaty
Autor: KWP Bydgoszcz Bydgoska policja na tropie antymaseczkowców. Posypały się mandaty

W ubiegłym tygodniu na przystankach oraz w autobusach i tramwajach oraz w galeriach handlowych można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej i klienci sklepów wielkopowierzchniowych noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek w tych miejscach nadal jest obowiązkowe. W niektórych przypadkach na pouczeniu się nie skończyło...

Bydgoska policja na tropie antymaseczkowców. Posypały się mandaty

Mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom naszego miasta i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. - Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Policjanci kontrolowali również wywiązywanie się z tego obowiązku przez klientów niektórych centrów handlowych - wyjaśnia rzecznik bydgoskiej policji.

Zobacz: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

Policjanci w dniach 13-17.09.2021 r. kilkukrotnie w ciągu służby kontrolowali środki transportu publicznego, przystanki komunikacji miejskiej, obiekty handlowe, targowiska i przychodnie.

Mundurowi wylegitymowali łącznie 60 osób. W związku z brakiem maseczki 56 z nich pouczyli. Ponadto jedna osoba została ukarana mandatem karnym i w stosunku do jednej sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Za lekceważenie grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE