Bydgoski policjant silny jak Hercules! Podnosi ogromne ciężary jak mało kto [WIDEO]

2021-06-18 11:11
Bydgoski policjant silny jak Hercules! Podnosi ogromne ciężary jak mało kto [WIDEO]
Autor: KWP w Bydgoszczy Bydgoski policjant silny jak Hercules! Podnosi ogromne ciężary jak mało kto [WIDEO]

Aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji już 21 lat, natomiast od 17 jest przewodnikiem psa służbowego. Niejednokrotnie bydgoska policja informowała o jego służbie i ciężkiej pracy. Tym razem jednak dowiadujemy się o ogromnej do... podnoszenia ciężarów oraz ostatnim osiągnięciu w tej dyscyplinie - zdobyciu brązowego medalu!

W miniony weekend odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów w Raszynie. Wystartował w nich aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk i to z dużym powodzeniem. Zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej 40-45 lat w kategorii wagowej do 109 kg. W mistrzostwach startowało 170 zawodników.

Zobacz: Wypadek w Bydgoszczy! Mężczyzna wszedł wprost pod nadjeżdżający tramwaj

W dwuboju aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk uzyskał wynik 230 kilogramów - w bojach: rwanie 105 kilogramów, a podrzut 125 kilogramów.

Ogromny sukces bydgoskiego policjanta. Podnosi ciężary jak mało kto

Aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk pasjonuje się tą dyscypliną od młodych lat. W szkole średniej należał do klubu sportowego w Bujnach pod Piotrkowem Trubunalskim prowadzonego przez jego wujka Henryka Furmaniuka, który również miał duże osiągnięcia sportowe. Aspirant sztabowy Krzysztof Furmaniuk trenował podnoszenie ciężarów przez dziewięć lat.

Trzy lata temu wrócił do uprawiania tego sportu. W 2019 roku, po 6 miesiącach od wznowienia treningów, zdobył Mistrzostwo Polski w tej samej kategorii wiekowej. Na co dzień trenuje w klubie podnoszenia ciężarów na bydgoskiej „Zawiszy” pod okiem trenera Pana Damiana Sikorskiego. Pasją tą zaraził swojego 14-letniego syna Antka, który odnosi już pierwsze sukcesy w tym sporcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE