Dariusz Jasiński

i

Autor: Materiały D. Jasińskiego Dariusz Jasiński

Bydgoski sędzia doceniony przez międzynarodową federację

2020-04-29 11:49

Bydgoszczanin, Dariusz Jasiński został wyróżniony za promocję i rozwój siatkówki siedzącej oraz edukowanie sędziów w tej dziedzinie sportu. Nagroda została wręczona z okazji Obchodów Międzynarodowego Dnia Siatkówki Niepełnosprawnych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Siatkówki Niepełnosprawnych upamiętniają oficjalne rozpoczęcie działalności Międzynarodowej Federacji. 24 kwietnia 1981 r. Federacja Siatkówki Niepełnosprawnych została formalnie utworzona w Niemczech z okazji Mistrzostw Europy w Siatkówce Siedzącej.

W tym roku minęły również cztery dekady udziału siatkówki siedzącej w Paraolimpiadach, z tej okazji Federacja postanowiła wyróżnić osoby, które miały znaczący wkład w rozwój siatkówki siedzącej na świecie.

Międzynarodowa Federacja doceniła także sędziego Dariusza Jasińskiego za wniesienie znaczącego wkładu w promocję i rozwój siatkówki siedzącej oraz w dziedzinie edukacji sędziów.

ZOBACZ: Oszukiwał metodą "na policjanta". Mamy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny!

Bydgoszczanin, Dariusz Jasiński jest sędzią międzynarodowym oraz wieloletnim działaczem w środowisku siatkarskim. Odniósł wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Sędziował między innymi turnieje Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Ligę Światową, turnieje Final Four oraz zawody pucharów europejskich w tym od kilku lat Ligi Mistrzów. W kraju prowadził wiele spotkań o najwyższą stawkę – medale mistrzostw Polski, finały Pucharu Polski, Superpuchar Polski.

Obecnie zajmuje się również sędziowaniem siatkówki niepełnosprawnych. Kilkakrotnie sędziował zawody Mistrzostw Świata i Europy w siatkówce na siedząco, czy Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie w 2012 roku. Warto wspomnieć, że na przełomie sierpnia i września pełnił obowiązki sędziowskie podczas Igrzysk Panamerykańskich w Limie (Peru). Został także wyznaczony na sędziego kwalifikatora podczas przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Policjanci dzięki dronowi złapali podpalacza traw