Bydgoskie służby w akcji! Tak ratują życie osób, które wpadły do wody [WIDEO]

2022-01-18 11:37
Bydgoskie służby w akcji! Tak ratują życie osób, które wpadły do wody
Autor: KWP w Bydgoszczy

Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z bydgoską Strażą Pożarną JRG-1 (jednostką specjalistyczną wodno-nurkową) przeprowadzili ćwiczenia na lodzie na jednym z akwenów w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Ćwiczenia odbyły się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, który jest na wyposażeniu strażaków ze specjalistycznej jednostki wodno-nurkowej. Scenariusz ćwiczeń był prosty, z życia wzięty. Nieodpowiedzialny wędkarz wchodzi na cienki lód, który w pewnym momencie łamie mu się pod nogami. Wędkarz wpada do wody, a na miejsce wezwane są służby ratunkowe. W rolę wędkarza wcielił się jeden z policyjnych „wodniaków”.

Zobacz: Nie żyje dyrektor GOSiR w Osielsku. Żanetta Kaźmierczak miała 44 lata

Funkcjonariusze do ćwiczeń wykorzystali katamaran ratowniczy, rzutki ratunkowe, kołowrotki ratownicze oraz sprzęt, który może być dostępny na miejscu zdarzenia na przykład: drabiny, sanki lub inne przedmioty, które unoszą się na wodzie i mogą służyć do uratowania osoby.

Policjanci i strażacy apelują, aby nie wchodzić na lód, ponieważ różnica temperatur w dzień i w nocy może sprawić, że będzie bardzo kruchy. Mundurowi apelują też do wędkarzy uprawiających amatorski połów ryb, aby korzystali z podręcznego sprzętu ratunkowego, takiego jak kombinezon wypornościowy czy kolce lodowe.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Bydgoskie służby w akcji! Tak ratują życie osób, które wpadły do wody
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE