Bydgoszcz. 3-miesięczny chłopiec w oknie życia! Zaczyna się nowy etap

i

Autor: archiwum serwisu Bydgoszcz. 3-miesięczny chłopiec w "oknie życia"! "Zaczyna się nowy etap"

Ksiądz potwierdza

Bydgoszcz. 3-miesięczny chłopiec w "oknie życia"! "Zaczyna się nowy etap"

2022-11-21 19:14

Bydgoszcz: Ktoś zostawił 3-miesięcznego chłopca w tzw. "oknie życia" u sióstr klarysek. Dziennikarz Polskiego Radia PiK ustalił, że dziecko jest już po badaniach. - W najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne - powiedział ksiądz Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Bydgoskie "okno życia" przy ul. Gdańskiej 56 jest pod opieką sióstr klarysek. Matki mogą tam anonimowo zostawić dziecko i mają pewność, że ktoś się nimi zaopiekuje. W tym przypadku zakonnice znalazły 3-miesięcznego chłopca - informuje Polskie Radio PiK. Ksiądz Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej, cytowany przez portal rozgłośni zapewnia, że dziecko jest już po badaniach i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niebawem rozpoczną się działania prawne.

Bydgoszcz: 3-miesięczny chłopiec w oknie życia. "Rozpoczyna się nowy etap"

- Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego, rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka - wyjaśnia ksiądz Przybyła w rozmowie z Radiem PiK.

Okno życia, w którym znaleziono chłopczyka działa od 2009 roku. Powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bydgoskiej. W grodzie nad Brdą jest jeszcze jedno takie miejsce, przy ul. Łowickiej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy inicjatywa Okna Życia to dobry pomysł?
Atak zimy w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają