karetka, ambulans, pogotowie

i

Autor: Andrzej Bęben

Ogromne brawa!

Bydgoszcz. 66-latek zemdlał i nie dawał oznak życia. Błyskawiczna reakcja policji ocaliła jego życie

2023-03-30 16:10

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia udzielili pomocy 66-latkowi, który na terenie galerii handlowej stracił przytomność i nie było z nim kontaktu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i skutecznie udzielonej pomocy, mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarską.

Policjanci uratowali życie 66-latka w galerii handlowej

Policjanci, sierżant Patrycja Stróżyk i sierżant Damian Sowiński vel Sliwa z Ogniwa Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, w trakcie wykonywania czynności procesowych związanych z kradzieżą, której dopuścił się nieletni, byli na terenie jednej z bydgoskich galerii handlowych.

W pewnym momencie podszedł do nich pracownik ochrony z prośbą o pomoc, gdyż w pobliskim sklepie mężczyzna stracił przytomność i nie ma z nim kontaktu.

- Policjanci poszli we wskazane miejsce i udzielili pierwszej pomocy. Jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu medyków zaopiekowali się mężczyzną, który zaczął odzyskiwać świadomość, choć w dalszym ciągu kontakt z nim był utrudniony. Wezwana załoga pogotowia udzieliła 66-latkowi specjalistycznej pomocy i zabrała bydgoszczanina do szpitala - mówi nam rzecznik KWP w Bydgoszczy, kom. Lidia Kowalska.

Po raz kolejny policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Dzięki natychmiast udzielonej pomocy mężczyzna szybko trafił pod opiekę medyczną.

Sonda
Wiesz, jak prawidłowo wykonać masaż serca?
Rodzina z dwójką dzieci mogła zginąć na pasach. Policja szuka pirata drogowego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany