Bydgoszcz: Maltretował miejski rower! Nastolatek najlepsze lata spędzi w zamknięciu?!

2021-10-25 16:01
Bydgoszcz. Wyżywał się na rowerze miejskim. 17-latek może trafić do więzienia na 5 lat
Autor: kujawsko-pomorska policja Bydgoszcz. Wyżywał się na rowerze miejskim. 17-latek może trafić do więzienia na 5 lat

Najpierw ukradł, później maltretował. Tak z frustracją radził sobie 17-latek z Bydgoszczy, który w tę niedzielę w nocy wyżywał się na rowerze aglomeracyjnym. Sąd zdecyduje, czy najlepsze lata życia spędzi w więzieniu.

Bydgoszcz. W niedzielę (24.10.2021) po 1.00 w nocy policyjni wywiadowcy przejeżdżali skrzyżowanie Jagiellońskiej z Wyczółkowskiego, kiedy zobaczyli sfrustrowanego młodzieńca. Zsiadł z roweru aglomeracyjnego, uniósł go do góry i rzucił o ziemię. Tę czynność powtórzył, wymierzając jednośladowi kilka kopniaków. Mundurowi interweniowali, legitymując frustrata. Okazało się, że agresywny 17-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu, a rower... ukradł. 

- [...] po sprawdzeniu jednośladu wyszło na jaw, że ma uszkodzenia świadczące o zerwaniu jego zabezpieczenia (blokady antykradzieżowej) i został skradziony ze stacji rowerów oczywiście bez dokonania stosownej płatności w aplikacji internetowej - komentuje kom. Lidia Kowalska z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Zobacz też: Porzucone terrarium w centrum Bydgoszczy! W środku ruszało się coś włochatego [ZDJĘCIA]

Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci

17-latek trafił na komendę, a później do aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, złożył wyjaśnienia. Teraz przed sądem odpowie za: jazdę po pijaku, kradzież i uszkodzenie mienia. Z tak sformułowane zarzuty może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE