Cmentarze 1 listopada zamknięte dla niezaszczepionych. Kontrowersyjna rada eksperta. Rząd już podjął decyzję!

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/ SUPER EXPRESS Czy 1 listopada cmentarze zostaną zamknięte dla niezaszczepionych? Rząd podjął decyzję

Cmentarze zamknięte dla niezaszczepionych 1 i 2 listopada. Szokująca rada eksperta. Rząd już zdecydował!

2021-10-28 15:36

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych 2021, ale tylko dla części społeczeństwa. Pomysłem na walkę ze skutkami rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, m.in. wśród tłumów na cmentarzach 1 listopada, podzielił się profesor Krzysztof Jerzy Filipiak, kardiolog i rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. W dobie rozkręcającej się czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce ekspert zaproponował, by cmentarze na Wszystkich Świętych zostały zamknięte dla osób niezaszczepionych. Jego propozycja budzi spore kontrowersje. Czy rząd zdecyduje się posłuchać tych rad? Jak zapowiedział minister Niedzielski, rząd już podjął decyzję w sprawie zamknięcia cmentarzy na 1 i 2 listopada. Więcej szczegółów w artykule na se.pl.

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych 1 listopada 2021

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych 2021 to temat, który elektryzuje Polaków. Przypomnijmy, że rok temu w czasie pandemii koronawirusa rząd w ostatniej chwili podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy 1 listopada. Nic więc dziwnego, że w dobie rozkręcającej się czwartej fali koronawirusa w Polsce wszyscy zastanawiają się, czy i tym razem cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych. Głos w tej sprawie zabierają liczni eksperci, którzy przedstawiają rozwiązania, z których mógłby skorzystać rząd PiS.

Przeczytaj koniecznie: Obostrzenia na 1 listopada: zamknięte cmentarze i szkoły? Niedzielski: - Nie było takiego założenia

Cmentarze 1 listopada zamknięte dla niezaszczepionych

Propozycję zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych dla osób niezaszczepionych wygłosił na przykład we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Krzysztof Jerzy Filipiak, kardiolog i rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. - Pierwsza rzecz, którą bym zrobił, to zamknąłbym cmentarze 1 i 2 listopada, ale tylko dla osób niezaszczepionych - zaproponował. Pomysł ten budzi spore kontrowersje: szybko zyskał zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników. Co zrobi rząd na 1 listopada? Czy posłucha rady eksperta? Minister Niedzielski już wcześniej zapewniał, że decyzja jest już podjęta! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przeczytaj koniecznie: Koronawirus w Polsce. Gdzie zamknięte cmentarze na 1 listopada 2021? Zależy od regionu

Sonda
Czy rząd powinien zamknąć cmentarze na 1 listopada?

Minister Niedzielski o zamkniętych cmentarzach na 1 listopada 2021

Decyzja rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych została już ogłoszona wcześniej, Polacy nie powinni więc zostać zaskoczeni tak, jak w zeszłym roku. Już kilkanaście dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski jasno deklarował, że w tym roku cmentarze będą otwarte w dniu 1 listopada: - Absolutnie nie przewidujemy takiego rozwiązania [zamknięcia cmentarzy, przyp. red.]. Miałem już przyjemność rozmawiać na ten temat z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali - oznajmił w programie Wirtualnej Polski. Więcej o tej decyzji w materiale: 1 listopada. Czy cmentarze będą zamknięte? Jasna deklaracja Niedzielskiego. Decyzja podjęta! Minister jak na razie nie odniósł się jednak do możliwości zamykania cmentarzy dla osób niezaszczepionych. Wiadomo natomiast, że rozważana jest możliwość zamykania wybranych nekropolii w niektórych regionach kraju. Wszystko zależy od rozprzestrzeniającej się czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce.

Przeczytaj także: Lepiej się przygotujcie! Jasnowidz Jackowski przewidział pogodę na Wszystkich Świętych i listopad!

Tak wyglądał 1 listopada w zeszłym roku - zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych świeciły pustkami, a sprzedawcy podliczali straty. Zobacz zdjęcia w galerii - kliknij w zdjęcie poniżej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany