Koronawirus. Cmentarze na Wszystkich Świętych tylko dla zaszczepionych? Ekspert nie pozostawia złudzeń

2021-10-21 21:50
Cmentarz
Autor: krzys16 / CC0 / pixabay.com

Koronawirus. Cmentarze na Wszystkich Świętych (1 listopada) tylko dla zaszczepionych? W ostatnich dniach w Polsce notowane są wzrosty zakażeń koronawirusem w Polsce na poziomie ponad 5 tys. przypadków dziennie. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że tak piorunującego rozwoju epidemii nikt nie był w stanie przewidzieć. Tymczasem zbliża się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Na razie nie mówi się o zamykaniu cmentarzy. Pojawiają się jednak radykalne pomysły! W tym takie, by na nekropolie wpuszczać tylko zaszczepionych.

Koronawirus w Polsce. Czy zamkną cmentarze? Wszystkich Świętych tuż tuż

Epidemia koronawirusa w Polsce uderza z podwójną siłą. Czwarta fala koronawirusa trwa w najlepsze. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że nie spodziewało się tak gwałtownego wzrostu zakażeń. - Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii, z tygodnia na tydzień podwaja się liczba zakażeń - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Staramy się monitorować sytuację na poziomie każdego województwa. Warto tu powiedzieć, że ponad jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna - dodawał szef resortu. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się Święto Wszystkich Świętych. Jak co roku 1 listopada miliony Polaków będą odwiedzały groby bliskich. Czy w związku z rosnącą w siłę czwartą falą koronawirusa cmentarze zostaną zamknięte? A może zostaną zastosowane inne rozwiązania?

Zobacz koniecznie: Wszystkich Świętych 2021. Pogoda na cmentarzach 1 listopada i w długi weekend. Sprawdź!

Wszystkich Świętych. Na cmentarz 1 listopada pójdą tylko zaszczepieni?

Prof. Krzystof Filipiak, specjalista w zakresie kardiologii z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wypowiadał się dla "Faktów" TVN, gdzie mówił o różnych rozwiązaniach, jakie pozwolą zatrzymać epidemię koronawirusa. - Apeluję do rządzących, żeby wprowadzić rozwiązania prawne. Był czas. My znowu jesteśmy spóźnieni - mówił Filipiak. Ekspert wypowiadał się m.in. w sprawie Wszystkich Świętych. W zeszłym roku 1 listopada cmentarze zostały zamknięte. Filipiak widzi inne rozwiązanie. - Zamknąłbym cmentarze 1 i 2 listopada, ale tylko dla osób niezaszczepionych - stwierdził kardiolog. Dodał, że najlepszym sposobem walki z epidemią będzie przede wszystkim ograniczenie kontaktów między osobami, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19.

Zobacz: Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/2022. Kiedy zamkną szkoły i przedszkola?

Sonda
Czy cmentarze powinny zostać zamknięte na 1 listopada?
Zginęli przygnieceni drzewem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE