Czwarta fala koronawirusa w Polsce? - Jest strategia!

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega: Czwarta fala koronawirusa w Polsce? Jest strategia

2021-04-20 11:51

Czy do Polski po trzeciej fali koronawirusa nadciąga już czwarta fala pandemii COVID-19? Adam Niedzielski, minister zdrowia był we wtorek, 20 kwietnia, gościem w porannym programie Radia Zet. Kiedy nastąpi odmrożenie gospodarki i kiedy najmłodsi uczniowie (klasy 1-3) wrócą do szkoły? Minister Niedzielski zapowiedział, że już we wtorek lub środę (21, 22.04.2021) rząd ogłosi, jakie zmiany w obostrzeniach zostaną wprowadzone w Polsce.

Spis treści

  1. Kiedy będą znoszone obostrzenia w Polsce?
  2. Koronawirus w Polsce. Kiedy zniesienie obostrzeń w Polsce?
  3. Kiedy do szkół wrócą uczniowie klas 1-3?

Kiedy będą znoszone obostrzenia w Polsce?

Czy w Polsce będzie czwarta fala koronawirusa?

We wtorek, 20.04.2021, w porannym programie Radia Zet gościem był minister zdrowia, Adam Niedzielski. W audycji został zapytany o to, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Minister Adam Niedzielski zapytany o to, kiedy zostaną przywrócone wszystkie gałęzie handlu w kraju powiedział: - "Nie możemy zafundować sobie po 3 fali od razu 4 fali" i dodał: "Jest to zdecydowanie bliżej końca maja, a początku czerwca, niż przełomu kwietnia i maja". Przyznał też, że obecnie rząd rozważa w jakiej formie przywrócić handel i usługi w Polsce.

Zobacz koniecznie: Nowy harmonogram szczepień na koronawirusa. Szczepienia 30-latków

Koronawirus w Polsce. Kiedy zniesienie obostrzeń w Polsce?

Kiedy w Polsce będą znoszone obostrzenia?

Szef MZ w rozmowie w Radiu Zet poinformował, że w środę należy spodziewać się kontynuacji trendu spadkowego, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań. "Pod tym względem raczej nie będzie zaskoczeń" - dodał.

Minister Niedzielski został zapytany o to, czy znoszenie obostrzeń będzie miało wymiar regionalny, czy ogólnopolski odpowiedział, że sprawa ta jest obecnie rozpatrywana. Zastrzegł jednocześnie, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

- Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym -  rozmowę Adama Niedzielskiego z Radio Zet PAP.

Kiedy do szkół wrócą uczniowie klas 1-3?

Kiedy powrót dzieci z klas I-III do szkół?

W porannej rozmowie w Radio Zet, Adam Niedzielski wskazał, w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III.

Minister został zapytany także o to, czy starsi uczniowie wrócą jeszcze przed końcem roku do szkół. Niedzielski odparł, że "jest taka szansa" - pisze PAP.

- Będziemy robili wszystko i z panem ministrem (edukacji i nauki) Przemysławem Czarnkiem mamy taki plan, żeby cała edukacja została przywrócona jeszcze przed wakacjami - powiedział.

Minister zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Przeczytaj: Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień [RELACJA NA ŻYWO]

Pytany z kolei o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zaznaczył, że musi być mała częstotliwość występowania wirusa i można się tego spodziewać bliżej końca maja.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?