Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega: Czwarta fala koronawirusa w Polsce? Jest strategia

2021-04-20 11:51
Czwarta fala koronawirusa w Polsce? - Jest strategia!
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Czy do Polski po trzeciej fali koronawirusa nadciąga już czwarta fala pandemii COVID-19? Adam Niedzielski, minister zdrowia był we wtorek, 20 kwietnia, gościem w porannym programie Radia Zet. Kiedy nastąpi odmrożenie gospodarki i kiedy najmłodsi uczniowie (klasy 1-3) wrócą do szkoły? Minister Niedzielski zapowiedział, że już we wtorek lub środę (21, 22.04.2021) rząd ogłosi, jakie zmiany w obostrzeniach zostaną wprowadzone w Polsce.

Spis treści

  1. Kiedy będą znoszone obostrzenia w Polsce?
  2. Koronawirus w Polsce. Kiedy zniesienie obostrzeń w Polsce?
  3. Kiedy do szkół wrócą uczniowie klas 1-3?

Kiedy będą znoszone obostrzenia w Polsce?

Czy w Polsce będzie czwarta fala koronawirusa?

We wtorek, 20.04.2021, w porannym programie Radia Zet gościem był minister zdrowia, Adam Niedzielski. W audycji został zapytany o to, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Minister Adam Niedzielski zapytany o to, kiedy zostaną przywrócone wszystkie gałęzie handlu w kraju powiedział: - "Nie możemy zafundować sobie po 3 fali od razu 4 fali" i dodał: "Jest to zdecydowanie bliżej końca maja, a początku czerwca, niż przełomu kwietnia i maja". Przyznał też, że obecnie rząd rozważa w jakiej formie przywrócić handel i usługi w Polsce.

Zobacz koniecznie: Nowy harmonogram szczepień na koronawirusa. Szczepienia 30-latków

Koronawirus w Polsce. Kiedy zniesienie obostrzeń w Polsce?

Kiedy w Polsce będą znoszone obostrzenia?

Szef MZ w rozmowie w Radiu Zet poinformował, że w środę należy spodziewać się kontynuacji trendu spadkowego, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań. "Pod tym względem raczej nie będzie zaskoczeń" - dodał.

Minister Niedzielski został zapytany o to, czy znoszenie obostrzeń będzie miało wymiar regionalny, czy ogólnopolski odpowiedział, że sprawa ta jest obecnie rozpatrywana. Zastrzegł jednocześnie, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

- Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym -  rozmowę Adama Niedzielskiego z Radio Zet PAP.

Kiedy do szkół wrócą uczniowie klas 1-3?

Kiedy powrót dzieci z klas I-III do szkół?

W porannej rozmowie w Radio Zet, Adam Niedzielski wskazał, w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III.

Minister został zapytany także o to, czy starsi uczniowie wrócą jeszcze przed końcem roku do szkół. Niedzielski odparł, że "jest taka szansa" - pisze PAP.

- Będziemy robili wszystko i z panem ministrem (edukacji i nauki) Przemysławem Czarnkiem mamy taki plan, żeby cała edukacja została przywrócona jeszcze przed wakacjami - powiedział.

Minister zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Przeczytaj: Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień [RELACJA NA ŻYWO]

Pytany z kolei o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zaznaczył, że musi być mała częstotliwość występowania wirusa i można się tego spodziewać bliżej końca maja.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE