Bielsko-Biała. Zostawili stolec i kartkę na bramie cmentarza żydowskiego

i

Autor: Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej Bielsko-Biała. Zostawili stolec i kartkę na bramie cmentarza żydowskiego

Śląskie. Wsadzili STOLEC w folię i powiesili na cmentarzu! Obrzydliwa wiadomość [ZDJĘCIE]

2021-07-05 11:46

Kolejne skandaliczne zachowanie nieznanych jeszcze złoczyńców w Bielsku-Białej. I znów sprawa dotyczy cmentarza żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej. Kilka dni temu zgraja młodych łobuzów zniszczyła blisko 70 nagrobków. Zostali schwytani przez policję, ale to nie powstrzymało fali nienawiści. Tym razem ktoś zostawił na cmentarzu obrzydliwy pakunek. W folii powieszonej na bramie cmentarza znajdował się stolec, a także kartka z obrzydliwą wiadomością.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej opublikowała na swoim profilu na Facebooku post dotyczący kolejnej, niezwykle obrzydliwej profanacji, dokonanej na terenie cmentarza żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej. Na bramie nekropolii zawieszono folię. A w środku znajdował się list i stolec. Poniżej prezentujemy oryginalną treść listu.

Informacja do wszystkich Żydów. Zacznijcie srać tylko do własnych łużek i wykopcie swoich zmarłych, żebyście nie mieli czego odwiedzać, ani za czym tęsknić a to co jest pod spodem, to tylko próbka tego co macie pod swoimi jarmułkami - czytamy w liście.

Ksiądz chce wyrzucić nas na bruk

Przedstawiciele gminy wyznaniowej wyrazili nadzieję, że sprawców tego obrzydliwego aktu uda się szybko odnaleźć. Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka dewastacja w ostatnim czasie w tym miejscu. Kilka dni temu trzyosobowa grupa dzieciaków w wieku 12-13 lat zniszczyła kilkadziesiąt grobów znajdujących się na cmentarzu. Sprawcy zostali schwytani przez policję

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany