Bydgoszcz na nowej planszy gry Monopoly PRL! Będziemy mogli kupić Dworzec Główny PKP

2016-05-18 18:45
Na planszy nowej gry Monopoly PRL pojawi się bydgoski Dworzec PKP
Autor: Materiały Winning Moves. Na planszy nowej gry Monopoly PRL pojawi się bydgoski Dworzec PKP

Na nowej planszy gry Monopoly znajdziemy 20 obiektów z całej Polski, które były ikonami minionych czasów. Wśród nich znalazł się bydgoski Dworzec PKP, który w PRL-u został gruntownie przebudowany.

Elewacja frontowa została wtedy przeszklona, dzięki czemu był bardzo nowoczesnym budynkiem w tamtym okresie. Uwagę przykuwał zegar świetlny oraz czytelne plansze z godzinami odjazdów i przyjazdów. Dodatkową atrakcją były wielkie neonowe napisy, znajdujące się na sąsiednich budynkach: „Witamy w Bydgoszczy”, „Piękno Ziemi Bydgoskiej”. Ze względu na niecierpliwość władz, budynek został oddany do użytku już 10 września 1966 (Dzień Kolejarza), a prace faktycznie trwały aż do 1972 roku.

Na graczy Monopoly czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni „Słodka Dziurka”. Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdziemy najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL-u cieszyły się niezwykłą popularnością, m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem czy plaża w Międzyzdrojach.

Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”, „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.

Oprócz Bydgoszczy na planszy wyróżniono jeszcze obiekty reprezentujące: Białystok, Bielsko-Białą, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawę, Wrocław, Zieloną Górę, Zakopane.

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży 25 maja.

Czytaj także: Bydgoski Festiwal Nauki czas zacząć! Do soboty będziemy konstruować, doświadczać i bawić się nauką

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE