Bydgoszcz: Policyjny nalot na mieszkanie 40-latka. Narkotyki to nie wszystko

2021-09-15 11:07
Policyjny nalot na mieszkanie 40-latka z Bydgoszczy. Narkotyki to nie wszystko
Autor: KWP w Bydgoszczy Policyjny nalot na mieszkanie 40-latka z Bydgoszczy. Narkotyki to nie wszystko

Bydgoszcz. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w pojeździe przewoził ponad 2 kilogramy substancji psychoaktywnej 4-CMC. Natomiast amfetaminę i inne podejrzane substancje funkcjonariusze znaleźli również w zajmowanym przez niego mieszkaniu. - Na dodatek zabezpieczyli u niego broń palną, na którą nie miał zezwolenia - informuje biuro prasowe bydgoskiej policji.

Bydgoszcz: Policyjny nalot na mieszkanie 40-latka. Narkotyki to nie wszystko

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni palnej usłyszał 40-letni bydgoszczanin, do którego doprowadzili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców bydgoskiej komendy. Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy wpadli na trop 40-latka mającego związek z przestępczością narkotykową. Z ich wiedzy wynikało, że może on mieć znaczne ilości substancji zabronionych. Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę (08.09.2021) o godzinie 19.00 na drodze w podbydgoskiej Strzyżawie, gdy jechał samochodem. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili worek foliowy z zawartością kryształków. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że jest to ponad 2 kilogramy substancji psychoaktywnej 4-CMC. Mężczyzna był przez cały czas pobudzony. To spowodowało dodatkowe podejrzenia co do prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji zabronionych. - Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że 40-latek kierował pojazdem pod działaniem kokainy. Tak zwaną działkę tego narkotyku miał również przy sobie - informuje biuro prasowe bydgoskiej policji. Na tym bynajmniej nie koniec. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna użytkuje dwa mieszkania. W jednym z nich funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, biały proszek (1,3 kilograma amfetaminy) oraz 0,5 litra płynu, który podczas badań wstępnych również wykazał cechy amfetaminy, a także kolejne przedmioty i substancje chemiczne, które zostaną poddane badaniom w policyjnym laboratorium kryminalistycznym, a które mogą świadczyć o wytwarzaniu zabronionych środków. Na dodatek w kartonie znajdującym się w pokoju policjanci znaleźli broń palną, na którą 40-latek nie miał pozwolenia oraz 100 sztuk amunicji - czytamy w komunikacie KWP w Bydgoszczy.

Bydgoszczanin został zatrzymany, po czym pobrano mu krew do badań w szpitalu i osadzono w policyjnym areszcie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty, a następnie trafił on do prokuratora, który wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 40-latka na najbliższe 3 miesiące. Bydgoszczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?
Zaatakował obcokrajowca w Bydgoszczy. Szuka go policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE