TRAGICZNA śmierć bliźniaków w Bydgoszczy! Sąd zadecydował, co będzie z matką

2020-02-22 12:19 KORZ
TRAGICZNA śmierć bliźniaków w Bydgoszczy! Sąd zadecydował, co będzie z matką
Autor: archiwum SE

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy postanowił o tymczasowym areszcie dla Stelli F. (40 l.). Posiedzenie odbyło się w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Świeciu. Podejrzana o podwójne zabójstwo kobieta nie trafi do więzienia, tylko na oddział psychiatryczny przy zakładzie karnym. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące, w czasie których będzie prawdopodobnie poddana obserwacji psychiatrycznej.

Niespełna dwa tygodnie temu ratownicy medyczni zostali wezwani do Stelli F. i jej niespełna dwumiesięcznych bliźniaków. Życie kobiety ratownicy zdołali uratować. Jej synów: Szczepana i Wincentego - już nie. Okazało się, że matka utopiła swoje dzieci. Prawdopodobnie zanim to zrobiła, podała im jakieś tabletki na sen. Potem chciała się sama zabić.

Gdy trafiła do szpitala, była w takim stanie, że psychiatrzy nie pozwolili na to, aby została przesłuchana przez prokuraturę. Zrobili to dopiero teraz.

Sąd podjął decyzję

- Na nasz wniosek sąd zastosował wobec podejrzanej o podwójne zabójstwo środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy – mówi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. - Kobieta przyznała się do winy. Zasłaniała się jednak niepamięcią.

Prokuratura będzie prawdopodobnie chciała, aby Stellę F. poddano obserwacji psychiatrycznej. Kobieta leczyła się wcześniej na depresję poporodową i była już pod opieką lekarzy psychiatrów. Śledczy nie ukrywają, że postępowanie będzie trudne ze względu na jej stan psychiczny i ocenę jej poczytalności, w czasie gdy topiła własne dzieci.

Ojciec zginął ratując córeczkę