W lipcu będziesz miał okazję do sprawdzenia swojej wytrzymałości podczas Bydgoszcz Triathlon

i

Autor: 926663/PD/pixabay.com W lipcu będziesz miał okazję do sprawdzenia swojej wytrzymałości podczas Bydgoszcz Triathlon

Bydgoszcz Triathlon już niebawem! Czas zacząć przygotowania [AUDIO]

2016-04-25 17:20

Coraz mniej czasu zostało na przygotowania do wielkiego triathlonu. Zmagania dopiero w lipcu, ale treningi warto zacząć dużo wcześniej. 

Druga edycja zawodów dla amatorów oraz profesjonalistów rozpocznie się 9 lipca i potrwa dwa dni. W 2016 roku zmagania odbędą się na dwóch dystansach: 1/4 - dystans krótki (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) oraz 1/8 - dystans super krótki (475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,275 km biegu). Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także wyścigi sztafet i drużyn.

- Debiutantów zachęcam do startu na super krótkim dystansie 1/8. Nie wymaga gigantycznego wysiłku. Każdy, kto cokolwiek robi związanego ze sportem, będzie w stanie w te trzy miesiące się do niego przygotować - przekonuje organizator Jakub Kubiński. - Przyjedzie śmietanka zawodników. Nie tylko tych najlepszych, ale też amatorów z całego świata. Będzie można więc nie tylko zmierzyć się z trasą i własnymi słabościami, ale także z konkurentami - dodaje.

W tym roku będzie można wystartować również w quadrathlonie. Pięćdziesięciu śmiałków zmierzy się dodatkowo z kajakiem. 

Z Jakubem Kubińskim rozmawia Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

Czytaj także: Kolejna okazja do poruszania się na świeżym powietrzu – maraton Nordic Walking w Żołędowie! [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają