Bydgoszcz: Ukradł ze strzelnicy BROŃ z pustym magazynkiem! Policja zatrzymała go na oczach wszystkich [WIDEO]

2021-05-14 12:33 Anna Gołata
Bydgoszcz: Ukradł ze strzelnicy BROŃ z pustym magazynkiem! Policja zatrzymała go na oczach wszystkich [WIDEO]
Autor: KWP w Bydgoszczy/zrzut ekranu z nagrania Bydgoszcz: Ukradł ze strzelnicy BROŃ z pustym magazynkiem! Policja zatrzymała go na oczach wszystkich [WIDEO]

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi bydgoszczaninowi, który jest podejrzany o kradzież broni palnej i jej nielegalne posiadanie. Mężczyzna ukradł pistolet wraz z pustym magazynkiem z jednej z bydgoskich strzelnic. Kilka godzin później wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Policja publikuje nagranie z momentu aresztowania!

Bydgoszcz: Policja zatrzymała mężczyznę w biały dzień! Co zrobił?

We wtorek, 11 maja koło południa dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży broni palnej z jednej z bydgoskich strzelnic. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wykorzystując nieuwagę personelu strzelnicy, zabrał z jednego z pomieszczeń pistolet wraz z pustym magazynkiem.

ZOBACZ: Bydgoszcz: Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia ogródków letnich! Gdzie będzie można usiąść i zjeść? [ZDJĘCIA]

- Funkcjonariusze analizując zabezpieczony materiał dowodowy, wytypowali podejrzewanego. Był to dobrze im znany 28-latek. Kryminalni sprawdzili jego miejsce zamieszkania w centrum miasta. Tam podejrzewanego nie było. Informacja o rysopisie mężczyzny natychmiast została przekazana znajdującym się w pobliżu patrolom. Do poszukiwań włączyli się też policjanci z bydgoskiej komendy. Patrole zostały skumulowane na głównych ulicach śródmieścia - wyjaśnia rzecznik bydgoskiej policji, kom. Przemysław Słomski.

Około godziny 15:00 kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia namierzyli podejrzewanego na skrzyżowaniu ulic Matejki i Ślusarskiej. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do dynamicznego zatrzymania. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Skradzionej broni przy sobie nie posiadał. Okazało się, że ukrył ją na bulwarach przy Brdzie. Policjanci udali się we wskazane miejsce i zabezpieczyli pistolet wraz z magazynkiem. 28-latek został dowieziony do policyjnego aresztu.

Mamy nagranie z momentu aresztowania!

Bydgoszcz: Ukradł ze strzelnicy broń z pustym magazynkiem! Zatrzymano go na oczach wszystkich

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży oraz nielegalnego posiadania broni. Następnie podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE