Bydgoszcz: Wpadł z narkotykami, bo... nie miał maseczki! Surowe konsekwencje

2021-04-19 13:59 Anna Gołata
Bydgoszcz: Wpadł z narkotykami, bo... nie miał maseczki! Najbliższe miesiące spędzi w więzieniu
Autor: pixabay.com Bydgoszcz: Wpadł z narkotykami, bo... nie miał maseczki! Najbliższe miesiące spędzi w więzieniu

Tak czasami kończy się niestosowanie się do obowiązujących zasad! Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali mieszkańca Koronowa, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Jak wyjaśniają mundurowi, mężczyzna miał przy sobie ponad blisko 100 gramów marihuany. Wpadł, bo nie miał założonej maseczki!

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 23:30 przy ulicy Szubińskiej, wówczas patrol z bydgoskiej komendy zauważył mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Osoba widząc funkcjonariuszy zachowywała się bardzo nerwowo. Policjanci wylegitymowali mężczyznę.

ZOBACZ: Są piękne i bardzo niebezpieczne! Tych kobiet z Bydgoszczy i regionu szuka policja [ZDJĘCIA]

- W trakcie interwencji mężczyzna nie podporządkowywał się wydawanym poleceniom i kurczowo trzymał plecak. W pewnym momencie próbował nawet uciec, lecz bezskutecznie. Był bardzo agresywny, szarpał się z funkcjonariuszami i nadal nie wykonywał ich poleceń. Po obezwładnieniu mężczyzny, szybko okazało się co było tego przyczyną - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Policjanci znaleźli w jego plecaku opakowanie z tworzywa sztucznego z marihuaną. 31-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam, po przeważeniu opakowania okazało się, że zabezpieczono ponad 100 g marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

CZYTAJ TAKŻE: Zatrważające statystyki policyjnej akcji w Bydgoszczy i regionie! Posypały się mandaty

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie mieszkaniec powiatu bydgoskiego został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj 31-latek trafił przed oblicze sądu, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelacja oskarżonych o wykorzystanie seksualne dziecka z Malawy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE