Zatrważające statystyki policyjnej akcji w Bydgoszczy i regionie! Posypały się mandaty

2021-04-19 12:25 Anna Gołata
Zatrważające statystyki policyjnej akcji w Bydgoszczy i regionie! Posypały się mandaty
Autor: KWP w Bydgoszczy Zatrważające statystyki policyjnej akcji w Bydgoszczy i regionie! Posypały się mandaty

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym. Jak wypadli kierowcy z Bydgoszczy i regionu?

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (16.04.21) działań „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. - Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu - wyjaśnia mł. asp. Agnieszka Bubień.

ZOBACZ: Bydgoszcz: Pożar w mieszkaniu na 6. piętrze! Dwie osoby trafiły do szpitala

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami drogowymi”. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 192 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 354 pojazdy, ujawniając 809 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości.

CZYTAJ TAKŻE: Zwłoki mężczyzny przy Wiśle! Obok leżały wędki

Pierwsze oznaki wiosny w Arboretum w Bolestraszycach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE