Plądrował budynek na oczach policjanców! W plecaku miał dwa silniki elektryczne i kątówkę

i

Autor: Policja - zdjęcie ilustracyjne Plądrował budynek na oczach policjanców! W plecaku miał dwa silniki elektryczne i kątówkę

Surowe konsekwencje

Policjanci z Bydgoszczy złapali złodzieja na gorącym uczynku! W plecaku miał silniki elektryczne i kątówkę

2022-11-22 15:39

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zatrzymali 42-latka podejrzanego między innymi o kradzież. Funkcjonariusze przyłapali go na gorącym uczynku jak plądrował budynek.

Plądrował budynek na oczach policjantów! W plecaku miał dwa silniki elektryczne i kątówkę

W poniedziałek, 21 listopada po południu policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji, patrolując ulicę Świętej Trójcy w Bydgoszczy, zauważyli mężczyznę z plecakiem, który przechodził przez płot na teren prywatnej posesji. Funkcjonariusze natychmiast poszli za nim.

- W trakcie sprawdzania opuszczonej posesji i budynku, na pierwszym piętrze, mężczyzna zauważył mundurowych i zaczął uciekać kierując się w stronę ulicy Krótkiej. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. W tym czasie patrol poinformował stojącego na zewnątrz policjanta o ucieczce. Po krótkim pościgu mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariusza - wyjaśnia rzecznik KWP w Bydgoszczy, nadkom. Przemysław Słomski.

Okazało się, że 42-latek w trakcie ucieczki porzucił swój plecak. Mundurowi po chwili go znaleźli. Był ukryty w budynku. Oczywiście nie bez powodu. W środku policjanci znaleźli dwa silniki elektryczne oraz szlifierkę kątową.

Zatrzymany 42-latek został dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam, w trakcie kontroli osobistej, policjanci znaleźli woreczek z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za niewykonywanie poleceń oraz za naruszenie przepisów w ruchu drogowym podczas ucieczki. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek (22 listopada) śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty kradzieży, posiadania narkotyków, a także naruszenia miru domowego. Takie też zawiadomienie złożył właściciel posesji.

Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje już sąd.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają