Bydgoszczanie wstrząśnięci nagłą śmiercią dyrektora WiMBP. Jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie życzenia

i

Autor: WiMBP w Bydgoszczy, pixabay.com Bydgoszczanie wstrząśnięci nagłą śmiercią dyrektora WiMBP. "Jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie życzenia"

Krzysztof Gonia miał 50 lat

Bydgoszczanie wstrząśnięci nagłą śmiercią dyrektora WiMBP. "Jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie życzenia"

2022-12-28 10:19

Informacja o śmierci Krzysztofa Gonia mocno zasmuciła bydgoszczan. Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy zmarł w Wigilię w wieku 50 lat. Z całej Polski płyną wyrazy współczucia i żalu. - Jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia. I nie mówiliśmy nic o tym, że jedna książka się zamknie, niedoczytana do końca - mówi wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Zbigniew Ostrowski.

Nie żyje Krzysztof Gonia. Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy zmarł nagle

Informacja o śmierci Krzysztofa Goni poruszyła wiele środowisk. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie: dlaczego? WiMBP pożegnała swojego dyrektora we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych. - Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem, zawiadamiamy, że 24 grudnia 2022 r. odszedł Krzysztof Gonia, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, wspaniały człowiek i przyjaciel. Z rodziną oraz bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy.

Gonia był dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy od początku 2021 roku, jednak z samą biblioteką był związany ponad 25 lat. Przed objęciem stanowiska dyrektora pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownika działu administracji.

Zobacz: Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię w wieku 50 lat

Wyrazy współczucia i niedowierzania wyrażali bibliotekarze i księgarze z różnych stron Polski. - Z niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci Krzysztofa Goni, dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek głęboko i szczerze zaangażowany w swoją pracę. Darzony szacunkiem środowiska bibliotekarskiego za swoje kompetencje, otwartość i życzliwość - napisała poznańska Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury.

Bydgoszczanie wstrząśnięci nagłą śmiercią dyrektora WiMBP. "Jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie życzenia"

Głos w sprawie śmierci Krzysztofa Goni zabrał wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. - Ta wiadomość mnie poraziła. Nie żyje Krzysztof Gonia, dyrektor biblioteki wojewódzkiej w Bydgoszczy. A jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia. I nie mówiliśmy nic o tym, że jedna książka się zamknie, niedoczytana do końca. Odszedł bardzo dobry człowiek i dyrektor. Trudno będzie zapomnieć, że są puste miejsca przy stole. Wbrew tzw. ironii losu. Współczuję rodzinie - napisał Zbigniew Ostrowski w mediach społecznościowych.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Olsztyna
Nasi Partnerzy polecają