Centrum kultury i szkoła muzyczna Fordonie: ratusz pyta mieszkańców, czy to dobry pomysł

i

Autor: Google Maps Street View/screen Centrum kultury i szkoła muzyczna Fordonie: ratusz pyta mieszkańców, czy to dobry pomysł

Centrum kultury i szkoła muzyczna w Fordonie: ratusz pyta mieszkańców, czy to dobry pomysł

2017-01-23 14:40

W budynku przy ul. Gawędy 5 w Fordonie mogą zostać utworzone Centrum Kultury jako filia MCK oraz samorządowa szkoła muzyczna I stopnia. To propozycja bydgoskiego ratusza.

Przypomnijmy, że zgodnie z reformą oświaty od 1 września 2017 roku sporo zmian czeka szkoły podstawowe i gimnazja. Wygaśnie m.in. gimnazjum nr 3, tworzącego wraz z XIII LO Zespół Szkół nr 35. Planowane jest przeniesienie XIII LO do budynku przy Kromera 11 (obecnie Zespół Szkół nr 28) lub na ul. Żeglarską 67 (po gimnazjum nr 28). Sa już pomysły na zagospodarowanie budynku przy ul. Gawędy.

Centrum Kultury

- Utworzenie Centrum Kultury w Fordonie jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców o potrzebie funkcjonowania w tej części miasta ośrodka kulturotwórczego – informuje bydgoski ratusz.

Filia Miejskiego Centrum Kultury w Fordonie byłoby zaangażowana w podejmowane działania lokalnych liderów społecznych, artystów i organizacji pozarządowych. Ma cyć obiektem wielofunkcyjnym działającym w wielu obszarach: muzyki, filmu, teatru, tańca, służyłaby również  seniorom i realizacji spotkań oraz projektów międzypokoleniowych.

Szkoła muzyczna I stopnia

W godzinach popołudniowych swoje zadania ma realizować szkoła muzyczna. Da możliwość kształcenia artystycznego uzdolnionym muzycznie dzieciom uczącym się w obwodowych szkołach podstawowych w klasach I-VI bez konieczności podróżowania do centrum miasta. Edukację muzyczną absolwenci tej szkoły mogliby kontynuować w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Swoje opinie w zakresie tej propozycji możemy kierować na specjalny adres mailowy: reformaedukacji@um.bydgoszcz.pl

Czytaj także: Ferie zimowe 2017 w Bydgoszczy: zaplanuj je już teraz! Najciekawsze atrakcje w mieście [PRZEWODNIK]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE