Centrum Onkologii w Bydgoszczy

i

Autor: Pit1233/PD/wikimedia.org Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Centrum Onkologii i Wojskowy Szpital Kliniczny z „Diamentem 30-lecia Polskiej Transformacji”

2020-02-05 9:00

Bydgoskie Centrum Onkologii i Kliniczny Szpital Wojskowy zostały nagrodzone „Diamentami 30-lecia Polskiej Transformacji”. Lecznice wyróżnione zostały m. in. za wysokie standardy i kompetencje. WSK zdobył także Złotą Perłę Medycyny.

Organizatorem konkursu jest  Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl . Jej celem jest m. in. budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorców. 
W tegorocznej edycji konkursu nagrody trafiły do dwóch bydgoskich lecznic: Centrum Onkologii i Wojskowego Szpitala Klinicznego – oba szpitale otrzymały „Diament 30-lecia Polskiej Transformacji”.  To nagroda, która ma podkreślić możliwości i wysokie kompetencje wskazanych placówek. Jej zadaniem jest także podkreślenie zasług i uhonorowanie tych firm, które miały pozytywny wpływ na rozwój polskiej gospodarki w ostatnich 30-tu latach.
Centrum Onkologii w Bydgoszczy to jeden z najnowocześniejszych ośrodków onkologicznych w kraju. Od lat wyznacza nowe trendy w medycynie. To pierwsza lecznica w kraju, która wprowadziła do diagnostyki obrazowej badania PET/CT. Było to w 2003 roku, 10 lat później otwarto tutaj jedyną w Polsce pracownię PET/MR. Na tle innych szpitali Centrum wyróżnia także nowy model żywienia pacjentów. Chorzy jadają posiłki w restauracji z możliwością samodzielnego wyboru dań w odpowiedniej dla siebie ilości. Przy szpitalu działa ogromny, nowoczesny kompleks - Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu z szerokim wachlarzem usług rehabilitacyjnych, basenem, saunami, siłownią oraz grotą solną. W ostatnim czasie udostępniono Pacjentom nową inwestycję, jaką jest Poliklinika Centrum (w której mieszczą się poradnie), a także otwarty został Zakład Radioterapii we Włocławku.
Tym samym wyróżnieniem oraz Złotą Perłą Medycyny 2019 uhonorowany został 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką. W szpitalu prowadzonych jest wiele inwestycji. W ostatnich latach rok rocznie plasuje się w czołówce najlepszych szpitali w kraju. Dysponuje ok. 500 łóżkami, rocznie odbywa się tu ok. 22 tys. hospitalizacji. Ma świetny zespół neurochirurgów, który przyciąga pacjentów z całego kraju. Lecznica posiada własne lądowisko dla śmigłowców, z systemami, które umożliwiają lądowanie nocne. 

ZOBACZ: Grypa szaleje w naszym regionie! Zachorowało już ponad 122 tysiące osób! 2 osoby nie żyją

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany