Zabrze: Oszuści dopadli 96-latkę. Seniorka straciła 10 tys. zł

i

Autor: Archiwum 70-latka chciała się szybko wzbogacić, a stracił oszczędności życia! Kobieta jest załamana

Oszustwo w Bydgoszczy

70-latka chciała się szybko wzbogacić, a stracił oszczędności życia! Kobieta jest załamana

2023-07-04 9:33

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów. Sprawcy podszywają się pod maklerów giełdowych zachęcających do inwestowania w kryptowaluty. - Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy nieznanym osobom, również tym podającym się za przedstawicieli różnych instytucji - apeluje policja.

Sposoby działania oszustów są różnorodne i tylko ogromna czujność może uchronić seniorów przed oszustwami. Niestety zatraciła ją również mieszkanka Bydgoszczy chcąca zainwestować pieniądze w kryptowaluty. Sprawcy podający się za maklerów giełdowych nawiązali z nią kontakt przez komunikator, a następnie namówili do zainstalowania na telefonie i komputerze oprogramowania dającego zdalny dostęp do wspomnianych urządzeń.

W ten sposób weszli w posiadanie jej danych osobowych i bankowych do logowania, doprowadzając do utraty przez 70-latkę blisko 150 tysięcy złotych!

Zobacz: Policyjny pościg za 32-latką! Kobieta uciekała autem, a potem pieszo! Wiedziała, co ją czeka po zatrzymaniu

Oszuści działający w internecie wymyślają nowe metody wyłudzania pieniędzy. Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach, poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą złośliwego oprogramowania, to dziś częste sposoby działania oszustów. Zachowajmy czujność i nie dajmy się oszukać!

Sonda
Czy padliście kiedyś ofiarą oszustwa?
Pobił policjantów i uciekł sprzed sądu w Piasecznie. Wstrząsające nagranie