Niespodziewany gość!

Chcieli tylko przyjąć kolędę, otworzyli drzwi i...przecierali oczy ze zdumienia! Tego przy wizycie księdza się nie spodziewali

2023-01-20 15:52

Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Wielu wiernych ceni go przede wszystkim za swoją otwartość. Ostatnio biskup postanowił zaskoczyć grupę bydgoszczan i odwiedził ich w ramach wizyty duszpasterskiej, tzw. „kolędy”. Co ciekawe, odwiedziny poszczególnych mieszkań nie były wcześniej ustalone, więc było to dla wszystkich niemałe zaskoczenie!

Biskup bydgoski ruszył na kolędę! Wierni byli w szoku

Jak czytamy na stronie diecezji bydgoskiej, ordynariusz zapukał do około trzydziestu lokali w największej dzielnicy Bydgoszczy, jaką jest Fordon. – Byłam ciekawa, jaki ksiądz nas odwiedzi, a mąż zażartował i powiedział: biskup przyjdzie – wspomina pani Bogusława. – To było dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Sam ksiądz biskup powiedział, że chce być blisko wiernych – dodał pan Adam.

Każdy kto przyjął kolędę, miał okazję do osobistej rozmowy z biskupem Włodarczykiem. – Chciałem choć przez chwilę być z ludźmi. Najważniejszym wymiarem tego spotkania jest modlitwa. Błogosławieństwo Boga, który chce wchodzić w relacje małżeńskie, rodzinne, codzienną egzystencję. Także w te sytuacje, które niejednokrotnie są trudne do uniesienia – powiedział biskup.

Biskup solidarny z kapłanami

Pomysł wizyt wyszedł od samego biskupa, który poprzez swoje uczestnictwo chciał okazać wsparcie innym duchownym. – Ksiądz biskup sam podjął tę inicjatywę, co jest naszą ogromną radością. Odwiedza największą, bo aż kilkudziesięciotysięczną dzielnicę Bydgoszczy – dodał proboszcz, ks. prałat Jan Andrzejczak, który pamięta kolędowanie z biskupem Janem Wiktorem Nowakiem, kiedy ten był wikariuszem biskupim w grodzie nad Brdą. – Było to piękne doświadczenie, kiedy chodził od drzwi do drzwi przez kilka dni. Teraz tę tradycję chce kontynuować obecny pasterz – dodał.

Sonda
Czy przyjmujesz księdza po kolędzie w swoim domu?
Kolęda Dzień Dobry TVN 2021. Tak śpiewają prowadzący!