Czołowe zderzenie dwóch osobówek pod Tucholą! Nie żyje 50-letnia pasażerka! [ZDJĘCIA]

2019-08-12 11:34 AG

W sobotę na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Piastoszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.00. Funkcjonariusze "drogówki" skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący fordem, 42–letni mieszkaniec gm. Tuchola jadąc od strony Tucholi, w kierunku Chojnic, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana. Obaj kierujący byli trzeźwi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Niestety pasażerka (50l.) nissana zmarła wczoraj w szpitalu. Tucholscy śledczy pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć zdarzeń na drodze.