Dlaczego wyją syreny? Sygnały dźwiękowe i świetlne z jednostek straży pożarnej! Wzruszający gest strażaków

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu/Facebook Dlaczego wyją syreny? Sygnały dźwiękowe i świetlne z jednostek straży pożarnej! Wzruszający gest strażaków

Strażacy składają hołd koledze

Dlaczego wyją syreny? Sygnały dźwiękowe i świetlne z jednostek straży pożarnej! Wzruszający gest strażaków

2022-09-21 16:37

Dlaczego wyją syreny? Sygnały dźwiękowe i świetlne z jednostek straży pożarnej w całej Polsce! W ten sposób strażacy składają hołd swojemu koledze z Bydgoszczy, który zmarł nagle w środę, 21 września. Ogn. Paweł Chyła miał zaledwie 36 lat.

Dlaczego wyją syreny?

Tragiczne wieści przekazali w środę, 21 września, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. 36-letni ogn. Paweł Chyła zmarł nagle w czasie służby.

- Z wielkim smutkiem informujemy, że dziś rano na wieczną służbę odszedł nasz funkcjonariusz ogn. Paweł Chyła. Popularny „Junior” był dyżurnym w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu. Paweł kontynuował rodzinne tradycje strażackie, które rozpoczął jego brat Sławek – obecnie zastępca dowódcy JRG 2 w Grudziądzu. Służbę w naszej komendzie rozpoczął pod koniec 2007 roku. Z niewiadomych przyczyn wczoraj rozpoczęty 24-godzinny dyżur był jego ostatnim – czytamy w mediach społecznościowych.

Koledzy wspominają, że Paweł Chyła był bardzo sumiennym pracownikiem. - Prywatnie serdeczny kolega z ciętym angielskim humorem. Łączymy się w bólu z rodziną Pawła, szczególnie z żoną i małą córeczką. Żadne słowa nie wyrażą pustki jaką już odczuwamy – dodali koledzy strażacy.

Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani

Strażacy składają hołd koledze

W związku z tą tragedią Komenda Główna PSP zdecydowała, że w środę, 21 września, o godz. 18, strażacy w całej Polsce oddadzą hołd zmarłemu koledze. W jednostkach Państwowej Straży Pożarnej włączone zostaną sygnały świetlne oraz dźwiękowe. KG PSP zachęca do udziału w akcji również zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. To oznacza, że syreny zawyją również w mniejszych miejscowościach, wszędzie tam, gdzie funkcjonuje OSP.

Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?

Krzysztof zginął w koszmarnym wypadku koło Łasina. Widok grobu chwyta za serce. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE