Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawka? Kto może poprawiać egzamin ósmoklasisty?

i

Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/biznes'>Biznes zdjęcie utworzone przez kroshka__nastya - pl.freepik.com</a> Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy poprawka? Kto może poprawiać egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy poprawka? Kto może poprawiać egzamin ósmoklasisty i kiedy? [terminy dodatkowe]

2022-07-01 10:34

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy poprawa? Kto może przystąpić do poprawy egzaminu ósmoklasisty? 1 lipca 2022 o godz. 10 uczniowie poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 i pojawiają się pierwsze pytania o poprawkę egzaminu. Kiedy odbywają się poprawy poszczególnych egzaminów? Kto może przystąpić do poprawy egzaminu ósmoklasisty 2022? Nie mamy dobrych informacji dla uczniów, którzy nie są zadowoleni ze swoich wyników.

Egzamin ósmoklasisty 2022: wyniki

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 CKE opublikowała na indywidualnych kontach uczniów w piątek, 1 lipca 2022, o godz. 10. Wyniki można sprawdzać w systemie ZIU - trzeba wejść na stronę https://wyniki.edu.pl/login i się zalogować. Nie wszyscy są zadowoleni z tego, jak im poszło. Uczniowie, którzy poznali już wyniki, zastanawiają się, czy można poprawiać egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbędzie się poprawa egzaminu ósmoklasisty i kto może do niej przystąpić? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Zobacz też: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 i jak je sprawdzić? CKE podało termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy poprawa? Kto może poprawiać?

Kiedy poprawka egzaminu ósmoklasisty 2022? - zastanawiają się niektórzy uczniowie i ich rodzice, którzy właśnie poznali wyniki egzaminu. Nie mamy dla nich dobrych informacji. Przypomnijmy, że egzaminu ósmoklasisty 2022 z założenia nie można nie zdać. Samo podejście do egzaminu ósmoklasisty jest jest wystarczające, by ukończyć szkołę podstawową (o ile oczywiście pozostałe wymagania zostaną spełnione). Oznacza to, że uczniowie niezadowoleni ze swojego wyniku nie mogą go poprawić. Nie przewidziano więc poprawki z egzaminu ósmoklasisty 2022. Co z uczniami, którzy nie przystąpili do egzaminu w podstawowym terminie? Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała tzw. "terminy dodatkowe". Czym są i komu przysługują? 

Egzamin ósmoklasisty 2022. Terminy dodatkowe. Czym są, komu przysługują i kiedy przypadają?

Harmonogram CKE przewidywał tzw. "terminy dodatkowe" egzaminu ósmoklasisty 2022. Do tych egzaminów mogli przystąpić uczniowie, którzy "z różnych obiektywnych przyczyn, nie mogli przystąpić do jego zdawania w pierwszym terminie".

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty w 2022 przypadały:

  • język polski – 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  • matematyka – 14 czerwca 2022 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 15 czerwca 2022 (środa) - godz. 9:00

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zasada jest niezmienna: jeśli w terminie dodatkowym uczeń nie przystąpił do egzaminu, otrzyma 0 procent - jako wynik egzaminu ósmoklasisty. Nie oznacza to, że egzamin jest niezdany (bo egzaminu nie można nie zdać), jednak taki wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej i z pewnością nie ułatwi dostania się do wymarzonej szkoły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE